Zestaw podtynkowy WC – widać tylko przycisk do spłuczki!

Podtynkowe spłuczki do WC są dzisiaj montowane bardzo często. Wtedy jedynym widocznym elementem jest przycisk do spłuczki, który może być również dopasowany do aranżacji wnętrza.

Podtynkowe spłuczki WC – estetyczne i praktyczne

Zestaw podtynkowy do WC składa się z pojemnika na wodę, stelaża oraz z przycisku spłukującego, a także z dodatkowych elementów montażowych. Do zestawu dodaje się miskę WC.

Takie toalety są dzisiaj bardzo popularne. Przede wszystkim są estetycznym sposobem na wykończenie łazienki. Pojemnik i stelaż są wtedy schowane za zabudową. Dodatkowo, takie rozwiązanie jest również praktyczne – znacznie ułatwia sprzątanie łazienki, a także nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Na zabudowie można też stworzyć dodatkową półkę do przechowywania.

Koszt zakupu całego zestawu podtynkowego jest wyższy niż WC kompaktowego, niemniej jednak nie jest to bardzo duży wydatek. Ceny rozpoczynają się od około 600 złotych.

Przycisk do spłuczki – różne warianty do wyboru

Przy zakupie zestawu podtynkowego do WC należy zwrócić szczególną uwagę na włącznik uruchamiający spust wody. W sprzedaży można znaleźć różne przyciski do spłuczki, które różnią się pomiędzy sobą nie tylko swoim wyglądem, lecz również funkcjami.

Materiały stosowane na przyciski spłukujące:
– tworzywo sztuczne ABS w różnych kolorach – biały, srebrny, czarny i inne
– metal – chromowana, szczotkowana stal
– szkło hartowane

Włącznik ma dwie opcje – spłukania toalety większą lub mniejszą ilością wody. Może mieć też funkcję STOP zatrzymującą wodę. Dostępne są również przyciski pneumatyczne. W przeciwieństwie do tych mechanicznych pracują gładko, płynnie i cicho.

Jeśli zatem urządzasz łazienkę i chcesz, aby nie tylko wyglądała estetycznie, lecz również była praktyczna i funkcjonalna, pomyśl o zamontowaniu zestawu podtynkowego do WC. Wtedy nad toaletą widoczny jest tylko przycisk spłukujący Eksperci Łazienek!