Wąska szafka na buty, czyli jak zachować ład i porządek w przedpokoju

Przedpokój jest pomieszczeniem, które stanowi swego rodzaju wizytówkę każdego domu. W końcu nie tylko spełnia on praktyczną funkcję przechowywania butów i okryć wierzchnich, ale również jest odpowiedzialny za pierwsze wrażenie po otworzeniu drzwi mieszkania. Z kolei porozrzucane w progu kozaki, trampki i adidasy nie są dobrym sposobem na przywitanie swoich gości. Dlatego też warto, aby w przedpokoju znalazł się dobry organizer do butów, który pozwoli zachować ład i porządek. Najlepszym wyborem wydaje się być szafka do butów wąska.

Dlaczego warto postawić na szafkę do butów?

Szafki na buty to bardzo wygodne i estetyczne rozwiązanie. Każda para butów ma swoje konkretne miejsce w przedpokoju, a utrzymanie czystości w pomieszczeniu nie stanowi żadnego problemu. Ponadto buty się nie kurzą i nie brudzą, w przeciwieństwie do sytuacji kiedy są ustawione na podłodze lub półce. Oczywiście zaletą jest też to, że odwiedzający nie muszą oglądać butów domowników po wejściu do mieszkania, a zamiast tego widzą schludny i solidny mebel.

Szafka na buty do małego przedpokoju

Mogłoby się wydawać, że stawianie mebli w ciasnym przedpokoju jest złym pomysłem – w końcu zabierają one cenną przestrzeń aranżacyjną i zwykle są dość obszerne. Niemniej jednak w sklepach z meblami znajduje się niejedna wąska szafka na buty, która mimo swoich kompaktowych rozmiarów jest stosunkowo wysoka i spokojnie pomieści kilkanaście par butów. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala zachować porządek w przedpokoju, ale również doskonale dopełnia każde wnętrze.