Szafka nocna na wymiar czy gotowa?

Każdy doskonale wie, że umeblowanie sypialni to zdecydowanie najtrudniejsza rzecz podczas aranżowania nowego mieszkania. Jest to pomieszczenie małe, o bardzo precyzyjnie określonym zastosowaniu. Nic więc dziwnego, że tak wiele sprzecznych opinii istnieje o szafkach nocnych. Czy warto je mieć? A co najważniejsze, lepiej wybrać model gotowy, czy też taki, który wykonywany jest na zamówienie?

Czy warto mieć szafkę nocną?

Z jakiego powodu warto mieć szafkę nocną przy swoim łóżku? Przede wszystkim zwrócić uwagę trzeba na to, że jest to mebel bardzo praktyczny. Nie tylko nie zajmuje wiele miejsca, lecz co najważniejsze daje możliwość wygodnego przechowywania kilku przydatnych akcesoriów. Można więc mieć pod ręką zawsze ładowarkę do telefonu, sam telefon, czy też książkę do poczytania przed snem.

W szafce można trzymać leki lub też mieć zawsze pod ręką szklankę z wodą.

Lepsza jest szafka nocna na wymiar czy gotowa?

Jednym z najważniejszych pytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć, gdy kupuje się taką szafkę, to czy lepiej wybrać model gotowy, czyli taki, który wyprodukowany jest masowo, czy też może jednak lepszym wyjściem będzie wybranie szafki nocnej na wymiar, która robiona jest na zamówienie?

Obie te formy mają wady i zalety. Szafki robione masowo są z pewnością tańsze i lepiej dostępne, ponieważ można iść do sklepu i tego samego dnia mieć gotową szafkę. Niestety często trzeba iść wtedy na kompromis, jeśli chodzi o jej wygląd i dostosowanie do sypialni i łóżka.

W przypadku szafki nocnej robionej na zamówienie https://gornapolka.com/kp/szafki-nocne/ minusem jest wysoka cena, a także fakt, że na taką szafkę przyjdzie nam czekać nawet kilka tygodni, zanim pojawi się ona w naszej sypialni. Oczywiście w tym wypadku zaletą jest fakt, że jest to szafka idealnie dopasowana formą, wielkością czy też stylem wykonania do tego, czego się od niej oczekuje.