Stoły rozkładane – na jaki mechanizm postawić?

stół biały rozkładany

Osoby, które w najbliższym czasie planują kupić nowy stół rozkładany, powinny zwrócić szczególną uwagę nie tylko na jakość wykonania i cenę, ale również ma mechanizm rozkładania, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Producenci mebli korzystają z kilku różnych mechanizmów, dlatego też warto bliżej im się przyjrzeć.

Na jaki mechanizm warto postawić?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście stoły rozkładane z pełnym blatem. Modele te jak sama nazwa wskazuje posiadają lity blat, a wkładki lub dostawki można zamontować za pomocą specjalnych wsporników drewnianych. Dostępne są także modele w których to wkładki chowane są w szufladach na końcach stołu. Mechanizm rozłożenia się dostawki polega na wykonaniu jednego prostego ruchu.

Stoły z dzielonym blatem

W mebel4u można znaleźć również stoły rozkładane z dzielonym blatem. Modele tego typu mogą rozsuwać się nie tyko synchronicznie, ale również asynchronicznie. W tym pierwszym przypadku wystarczy rozsunąć jedną część blatu. Wykonuje się to przy pomocy specjalnych prowadnic. Jeżeli chodzi o przeciwległą część blatu to jest ona rozsuwana automatycznie. Mechanizm rozsuwania jest bardzo prosty i bezpieczny. Stoły z rozsuwanym blatem przeważnie wyposażone są w stałą oskrzynię, w której to można schować dostawki. Przy mechanizmie asynchronicznym prowadnice działają oczywiście niezależnie względem siebie.