Sofa ogrodowa – na co należy zwrócić uwagę?

sofa ogrodowa

Meble ogrodowe powinny być nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim praktyczne. Sofa ogrodowa może być wykonana z różnych materiałów, a jej forma może być zaprojektowana w rozmaitej stylizacji. Przy jej wyborze trzeba zwrócić uwagę, aby dobrze komponowała się z innymi elementami wyposażenia ogrodu.

Sofa ogrodowa pojedynczo czy w komplecie?

Dużym atutem kompletu wypoczynkowego zawierającego sofę ogrodową jest możliwość zmieszczenia na niej wielu osób, można również wygodnie ułożyć się na niej w pozycji leżącej w pojedynkę. Przed wyborem mebli ogrodowych trzeba także dokładnie określić ilość miejsca, które ma być na nie przeznaczone. Po wyznaczeniu powierzchni trzeba również wziąć pod uwagę ilość osób, która będzie z mebli w ogrodzie korzystać. Sofa ogrodowa w komplecie z fotelami z pewnością przyda się, kiedy w ogrodzie lub na tarasie często są przyjmowani goście (do kupienia tutaj). Z kolei, jeśli przestrzeń ogrodu jest wykorzystywana sporadycznie, wystarczy zaopatrzyć się w pojedyncze sztuki mebli. Zamiast dwóch foteli można zdecydować się na sofę ogrodową, ponieważ zapewnia ona o wiele bardziej komfortowy wypoczynek.

Sofa ogrodowa – z jakiego materiału?

Najpopularniejsze materiały, z których wykonywane są meble ogrodowe to:

 – drewno,

 – rattan i wiklina,

 – tworzywa sztuczne,

 – metal.

Sofa ogrodowa wykonana z drewna prezentuje się bardzo elegancko, ale trzeba pamiętać, że materiał ten wymaga regularnej impregnacji. Sofa wykonana z rattanu jest natomiast lekka, doskonale komponuje się z różnymi stylizacjami, zarówno nowoczesnymi, jak i tymi bardziej tradycyjnymi. Rattan jet materiałem, który jest łatwy do utrzymania w czystości, wystarczy przetrzeć go od czasu do czasu wilgotną gąbką. Godna polecenia jest także sofa wykonana z technorattanu, jest to tworzywo sztuczne o naturalnym wyglądzie, jego dużym atutem jest odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Z kolei wykonanie sofy ogrodowej z metalu sprawia, że jest ona niezwykle wytrzymała, taki materiał zazwyczaj fabrycznie jest pokryty specjalnymi preparatami zapobiegającymi rdzewieniu. Chłód metalu można zrównoważyć zastosowaniem miękkich poduszek ogrodowych.