Słuchawka prysznicowa – jakie są rodzaje?

Słuchawka prysznicowa bezpośrednio wpływa na komfort podczas brania prysznica. Wybór nie powinien być więc przypadkowy. Warto zdawać sobie sprawę z tego, jakie są dostępne rodzaje słuchawek, by mieć świadomość, na jakie udogodnienia można liczyć podczas użytkowania określonego modelu.

Mobilna słuchawka prysznicowa

Mobilna słuchawka składa się z korpusu i główki – jest zamocowana do giętkiego węża i podparta za pomocą specjalnego uchwytu. Jeśli będziemy chcieli zdecydować się na jeden z modeli, które należą do mobilnych słuchawek, z pewnością przede wszystkim zwrócimy uwagę na funkcje, które są dostępne w główce. To bowiem właśnie ten element słuchawki może nam zagwarantować odpowiedni komfort podczas brania prysznica. Z jednej strony mechanizm, który znajduje się w główce odpowiada za liczbę i natężenie strumieni, a z drugiej jest on najbardziej podatny na uszkodzenia.

Słuchawka prysznicowa typu deszczownica

Deszczownica jest typem słuchawki, którą montuje się w ścianie, a woda dopływa z rury, która pozostaje niewidoczna, schowana za płytkami. Najczęściej decydujemy się na wybór deszczownicy ze względu na jej elegancki wygląd. Poza tym podczas prysznica możemy mieć obie ręce wolne, co umożliwia mechanizm słuchawki prysznicowej od Eksperci Łazienek.

Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zanim będzie można z niej korzystać, trzeba ją w odpowiedni sposób zainstalować. Są trzy możliwości pod tym względem: montaż do baterii natynkowej, bądź panela prysznicowego, instalację deszczownicy podtynkowej chowa się natomiast całkowicie w ścianie, a w przypadku sufitowej, instalacja pozostaje schowana w podwieszanym suficie, bądź na tynku.