O czym należy pamiętać, wybierając meble do pokoju nastolatka?

Urządzenie pokoju młodzieżowego nie jest tak proste, jak urządzenie pokoju młodszego dziecka. Pokój nastolatka to miejsce, w którym młody człowiek odpoczywa, uczy się, do którego zaprasza znajomych. Jak wybrać meble młodzieżowe, by były funkcjonalne i jednocześnie eleganckie? 

Biurko jest najważniejsze

W każdym pokoju młodzieżowym musi znaleźć się wygodne miejsce do nauki. Biurko musi być dostosowane do wieku nastolatka. Warto również pamiętać, że powinno być duże i wygodne tak, by mieściło się na nim wszystko, co jest niezbędne do nauki. 

W pokojach, które są większe postawienie funkcjonalnego biurka nie będzie problemem. Trudniej jest to zrobić w pokoju, który jest mały. W takim miejscu liczy się każdy centymetr przestrzeni. 

W niewielkich pokojach sprawdzą się biurka narożne, które pozwalają na praktyczne zagospodarowanie kątów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nastolatek może mieć wiele miejsca do nauki. Biurko narożne może być w kształcie litery L, dzięki temu na jednej jego części może znaleźć się drukarka, co znacznie ułatwi pracę. 

W małym pokoju sprawdzi się również narożne biurko trójkątne. Jest ono znacznie mniejsze, ale pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Nad biurkiem można również powiesić narożną półkę na książki. Taka organizacja miejsca pracy będzie nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna. 

Nie samą nauką nastolatek żyje

Zastanawiając się, jak wybrać meble młodzieżowe z różnych ofert dostępnych w internecie, nie można zapomnieć o stworzeniu kącika wypoczynkowego, który będzie przyjemnym miejscem relaksu. 

Wybierając meble do takiego kącika warto zadbać, by znalazł się tam wygodny fotel, niewielki stolik czy pufy, na których mogą usiąść znajomi. 

W dużym pokoju sprawdzi się wygodny nowoczesny fotel inspirowany klasycznym uszakiem. Jest to siedzisko, które jest wyjątkowo komfortowe i idealnie nadaje się, by poczytać, pograć na komputerze czy posłuchać muzyki. 

W mniejszych pokojach sprawdzą się pufy worki, które mają wyjątkowo nowoczesny design. Do pokoju chłopca można wybrać puf w kolorze piłki nożnej, piłki do kosza czy w kolorze moro.  W pokoju nastolatki sprawdzą się pufy w roślinne desenie lub obity miękkim, przyjemnym futerkiem. 

Zaletą puf worków jest ich funkcjonalność. Są wyjątkowo wygodne i jednocześnie zajmują bardzo mało miejsca. 

Wybierając meble do dużego pokoju młodzieżowego, warto również pomyśleć o fotelach bujanych. Fotel jajo na nodze można umieścić w każdym pokoju. Fotel bujany wieszany na suficie sprawdzi się wyłącznie tam, gdzie jest solidny sufit. Nie należy go wieszać w domach, gdzie sufit jest wykonany z karton gipsu. 

W kąciku wypoczynkowym nie może zabraknąć niewielkiego stolika, na którym można postawić kubki z herbatą czy zimnymi napojami. Świetnie sprawdzi się niski stolik kawowy, który będzie uzupełnieniem wystroju. 

Aranżując pokój młodzieżowy, trzeba pamiętać, że musi on być praktyczny i funkcjonalny. Warto również zadbać, by był jasny, kolorowy i przytulny. Wybierając wystrój koniecznie trzeba wziąć pod uwagę zdanie młodego człowieka. W końcu pokój to jego oaza spokoju, w którym ma czuć się dobrze i bezpiecznie.