Nowoczesne meblościanki

nowoczesna meblościanka

Nowoczesne meblościanki stanowią doskonałą propozycję do salonu i wracają ostatnio do łask po latach zapomnienia. Jakie kolory są w tej chwili najmodniejsze? Czym się kierować podczas zakupów? 

Minimalistyczne, białe meble

Zakup meblościanek w kolorze białym jest doskonałym pomysłem w przypadku gdy ściany są pastelowe. Powiększą one optycznie niewielki salon i go rozświetlą. Meble w tym kolorze od lat są hitem i nie zanosi się na to, aby miało to ulec zmianie w najbliższym czasie. Pasują do odcieni cieplejszych i chłodniejszych. Ładnie odbijają światło, a tym samym wzmacniają połysk mebli. 

A może intrygująca czerń?

Z kolei na czarne meblościanki warto zestawić z jasnymi lub białymi ścianami i dodatkami. Zestawienia kontrastowe cały czas są modne, zwłaszcza połączenie bieli i czerni. Daje to efekt bardzo elegancki i luksusowy. Jednak czarne meblościanki można również ożywić nieco mocniejszymi kolorami np. żółtym, zielonym, czerwonym lub złotym. Jednak trzeba uważać gdy salon jest niewielkich rozmiarów. Wówczas ciemne meble mogą go dodatkowo przytłoczyć i będzie wydawał się jeszcze mniejszy niż w rzeczywistości. Z tego powodu najlepiej prezentują się one w pomieszczeniach przestronnych.