Nadaj wnętrzom styl

stylowe wnętrza

Każdy chciałby, aby jego mieszkanie wyróżniało się niepowtarzalnym stylem i klimatem. Należy się przy tym wystrzegać przesady, bo od estetycznego wnętrza zaprojektowanego ze smakiem nietrudno przejść do pomieszczenia infantylnego i pretensjonalnego.

Jak zaprojektować piękne wnętrze

O prezentacji wnętrza w dużej mierze decyduje już jego proporcja względem innych pomieszczeń. Wysoki sufit daje poczucie przestrzeni a pusta przestrzeń między meblami potrafi stworzyć niepowtarzalny klimat. Na urodę wnętrza ogromny wpływ ma także widok za oknem. Modne posadzki wykonuje się z gresu, marmuru lub granitu, a na ścianach królują farby satynowe.

Umiar przede wszystkim

Mimo, że powyższe porady to podstawowe kanony w urządzaniu wnętrz, niełatwo jest zachować poczucie umiaru i smaku. Pomocne w nadaniu pomieszczeniu niepowtarzalnego wyglądu mogą być różnorakie dodatki, jak na przykład ornamenty drewniane.

Pomysł z klasą i stylem

Drewniane ornamenty znakomicie sprawdzają się przede wszystkim we wnętrzach utrzymanych w zimnym, rustykalnym stylu. Stanowią ciekawy pomysł na wykończenie drzwi, okien, ram oraz mebli. Gustowne ornamenty drewniane mogą wieńczyć też klasyczną szafę lub komodę. Sklepy oferują w swojej ofercie zarówno ornamenty dystrybuowane jak i te produkowane na indywidualne zamówienie. Po gruntownym zapoznaniu się z ofertą, każdy miłośnik gustownych wnętrz powinien znaleźć odpowiadające mu ozdoby.