Na co zwrócić uwagę wybierając regał na książki?

Regały na książki to bardzo proste meble, ale nie oznacza to wcale, że wybranie ciekawego modelu jest łatwym zadaniem. Producenci mebli oferują wiele gotowych regałów do wyboru, które różnią się między sobą nie tylko kształtem i wymiarami, ale również wyglądem i jakością wykonania. W dużej mierze to właśnie szeroka i różnorodna oferta sprawia, że wybranie porządnego regału na książki jest dużym wyzwaniem.

Regał klasyczny

Klastyczne regały (biblioteczki) są ponadczasowym rozwiązaniem, dlatego też doskonale odnajdą się praktycznie w każdym wnętrzu. Standardowe regały można spotkać między innymi w salonach, czy też w pokoju dziennym. Największymi atutami jest oczywiście duża pojemność, dzięki czemu bez problemu będzie można przechowywać w nich olbrzymią ilość książek. Tego typu regały wykorzystywane są nie tylko do przechowywania książek, ale również do przechowywania płyt DVD, winyli, czy też gier komputerowych. W obecnym sezonie bardzo modne są regały, które posiadają zamykane skrzydło. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu przechowywane książki będą zdecydowanie wolniej się brudzić. Olbrzymim atutem zamykanych skrzydeł jest również to, że łatwiej regał utrzymać w idealnej czystości.

Regał modułowy

Nowoczesne książkowe regały modułowe są zdecydowanie bardziej uniwersalne, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Tego typu meble doskonale sprawdzą się nie tylko w salonie i pokoju dziennym, ale również w pokoju dziecięcym, łazience, przedpokoju, kuchni i jadalni. Modułowe regały na książki są bardzo proste, wytrzymałe i praktyczne, dlatego też można je wykorzystać niemal wszędzie. Jest to idealny wybór dla osób, które w pierwszej kolejności stawiają na minimalizm i niespotykaną trwałość. Meble modułowe nawet po bardzo intensywnym użytkowaniu w dalszym ciągu spełniać będą swoje podstawowe zadania. 

Jak wybrać idealny rozmiar?

Jak łatwo się domyślić nawet najładniejszy regał na książki nie spełniać będzie swoich podstawowych zadań, gdy nie będzie pasować rozmiarami do danego wnętrza. Na szerokość i wysokość półek należy zwrócić uwagę nie tylko w przypadku regałów wiszących, ale również w przypadku standardowych regałów stojących. Jeżeli w danym pomieszczeniu wolna przestrzeń do zagospodarowania jest dość wąska, to najlepiej postawić na regały kolumnowe. Jeżeli jest nieco więcej miejsca do zagospodarowania, to można oczywiście postawić na nietypowe regały na książki. Coraz większą popularność zdobywają regały o geometrycznych kształtach. Trójkątny regał jest w stanie dodać wybranemu pomieszczeniu niesamowitego charakteru. Osoby, które nie wiedzą jak wybrać regał na książki mogą oczywiście skorzystać z fachowego doradztwa doświadczonego projektanta wnętrz. 

Moda na regały na zamówienie

Nowoczesne regały na wymiar są doskonałym wyborem dla osób, które mają nietypową przestrzeń do wykorzystania. W sklepach meblowych oferta regałów jest bardzo szeroka, ale niestety nie zawsze można znaleźć meble, które w 100% zaspokoją nasze indywidualne oczekiwania. Regały na zamówienie co prawda kosztują nieco więcej, ale jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci.