Na co zwrócić uwagę wybierając nóżki do mebli?

regulowane nogi do blatów

Przy wyborze nowych mebli do domu mało kto zwraca szczególną uwagę na nóżki. Jest to bardzo duży błąd ponieważ odgrywają one niesłychanie ważną rolę. Nowoczesne meble mogą być naprawdę bardzo ciężkie, dlatego też tym bardziej warto postawić na solidne nogi meblowe, które nie uszkodzą podłoża.

Dlaczego nogi do blatu odgrywają tak ważną rolę?

Od jakości wykonania nóżek do mebli bardzo często zależy stabilność wybranych mebli. W wielu domach niestety są nierówne podłogi. W takiej sytuacji najlepszym wyborem są meble, które posiadają nóżki z regulacją. Jak wspomniano we wstępie nogi meblowe koniecznie muszą być delikatne dla podłogi.

Na co zwrócić uwagę?

Oryginalne nóżki do mebli spełniać będą swoje zadania tylko wtedy, gdy wykonane będą z wysokiej jakości materiałów. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się nóżki drewniane, które są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale co najważniejsze zaskakują również oryginalnym designem. Tanie meble zazwyczaj oparte są na plastikowych nóżkach, które niestety pod względem jakości wykonania pozostawiają wiele do życzenia. Warto zadbać także o to, aby nóżki do mebli były łatwe w utrzymaniu czystości.

Sposób montażu ma znaczenie

Wybierając nogi do blatu należy zwrócić uwagę także na sposób ich montażu. Producenci korzystają z wielu zaawansowanych metod, które umożliwiają błyskawiczny montaż nóg do blatu. Większość zakładów stolarskich oferuje gołe nogi meblowe, które należy samodzielnie zamontować do wybranych mebli. Godne polecenia są także uniwersalne nóżki meblowe ze śrubą M8.