Mozaika szklana – cudo pochodzące ze szkła

Wiele rozwiązań dekoracyjnych, stosowanych współcześnie, wydaje się być wciąż powielanych, mimo, iż rynek aranżacyjny oferuje wiele, ciekawych propozycji. Mozaika szklana zdobywa na szczęście coraz większą popularność i decydują się na nią zarówno zachowawczy klasycy, jak i odważni styliści wnętrz, szukający awangardowych dekoracji. Jak powstaje i czy warto korzystać z niej, jako wykończenie mieszkania?

Jedna mozaika – wiele możliwości

Mozaika szklana tworzona jest wedle wielu sztuk dekoratorskich, których efektem jest uzyskanie różnych odsłon tego produktu. Szkło, jako materiał ponadczasowy, od wieków zachwyca swoją elegancją, a wręcz luksusem. Wszędzie, gdzie się pojawia, tam pasuje. Jego specyficzne właściwości pozwalają jednocześnie na wiele obróbek, których efektem może być uzyskanie ciekawych kształtów, kolorów lub faktur. Mozaika szklana z tego sklepu jako pochodna obróbki surowca, który pierwotnie jest transparentny, może być kolorowa, błyszcząca, matowa, a także metalizowana. Proces metalizowania jest bardzo popularny w ostatnich czasach i polega na uzyskaniu na powierzchni szkła – koloru i faktury metali szlachetnych, typu srebro, złoto lub miedź.

Gwiazda na ściance, czyli szklana mozaika

Zastosowanie mozaiki szklanej w aranżacji domu jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ ta, potrafi wzbogacić cały wygląd wnętrza, niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu zostanie ułożona. Najlepiej sprawdza się w kuchniach i łazienkach, z zestawieniem płytek lub tynku. Jeśli jednak, decyzją inwestora, ma swoim wizerunkiem uświetnić salon lub przedpokój, z pewnością nie zawiedzie oczekiwań. Mozaika lubi samotność, ale i towarzystwo – doskonale prezentuje się, położona samodzielnie, ale wśród współtowarzyszy także potrafi się zachować, chociaż niejednokrotnie ich przyćmi, skupiając uwagę gości domu, właśnie na sobie.