Meble ogrodowe nie tylko z drewna – z czego jeszcze warto je wykonać?

Najpopularniejszym materiałem na meble ogrodowe jest oczywiście drewno. Tuż po nim pojawia się naturalny rattan, klasyczna wiklina i nowocześniejszy technorattan. Jeżeli jednak nie chce się korzystać z tych najpopularniejszych opcji, zawsze można poszaleć z jakimś innym tworzywem. Jaki wybór mebli ogrodowych okaże się więc strzałem w dziesiątkę poza meblami drewnianymi?

Praktyczne aluminium

Aluminium jest jednym z bardziej nietypowych i nieszablonowych metali, gdyż cechuje je zaskakująco niska waga. Ma ona swoje niewątpliwe plusy, zwłaszcza w kontekście użytku typowo domowego. Meble ogrodowe z aluminium będą meblami lekkimi, które z łatwością można będzie czyścić, konserwować, ale też i przesuwać w bardziej nasłonecznione miejsca bądź przenosić do piwnicy w trakcie niepogody. Oczywiście z aluminium nie wykonuje się ich w całości. Materiał ten tworzy jedynie stelaż dla mebli, który następnie jest pokrywany innymi tworzywami – podstawę krzesła wykonuje się z aluminium, by następnie umieścić na nim zwykłą materiałową poduszkę lub klasyczne miękkie obicie.

Ekonomiczny plastik

Propozycja najtańsza, ale wcale nie taka najgorsza. Oczywiście plastik nigdy nie będzie mieć jakiejś niesamowitej jakości i dlatego raczej ma służyć do użytku sporadycznego – zestaw wykonany z plastiku bywa takim zestawem dodatkowym, który przez cały rok leży w piwnicy i jest wyciągany tylko wtedy, gdy nagle większa ilość niezapowiedzianych gości wpadnie z wizytą i postanowi rozsiąść się w ogrodzie. Plusem tego wariantu jest zachęcająca cena oraz niewielka waga wyrobów. Plastikowe krzesełka zwykle można też ustawiać na sobie, dzięki czemu zajmują mało miejsca i mieszczą się dosłownie wszędzie. Ponadto okazują się łatwe w pielęgnacji. Plastiku nie trzeba niczym konserwować czy impregnować. Wystarczy go regularnie myć, usuwając z niego zabrudzenia na mokro.

Tu znajdziesz przykłady omawianych ogrodowych mebli – https://witek.pl/meble/pomieszczenia/meble-ogrodowe/

Wytrzymałe żeliwo

W przypadku, gdy celuje się natomiast w meble jak najtrwalsze, wybór może być tylko jeden – a będzie nim właśnie żeliwo. Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jak wybrać meble ogrodowe, żeby te dobrze się sprawdzały. Ta odpowiedź zależy od indywidualnych oczekiwań względem mebli, bo choć żeliwo ma swoje minusy, gdyż jest ciężkie, ma masywny wygląd i raczej nie pasuje do nowocześniejszych projektów ogrodów, ma też swoje plusy, do których należy jego trwałość, świetna wytrzymałość, stosunkowo niska cena oraz długowieczność. Żeliwne meble nierzadko zaskakują też swoim wyglądem. Są różnorako formowane, dzięki czemu za każdym razem mają oryginalne kształty, które pozwalają im wpasowywać się w różne stylistyki.

Nowoczesne pleksi

Coś zbliżonego do plastiku, ale jednak trochę lepszego. Pleksi dość dobrze sprawdza się w roli mebli ogrodowych, głównie z uwagi na swój nowoczesny charakter. Z tego materiału najczęściej tworzy się bowiem dość designerskie wyroby, zaskakujące swoimi odważnymi kształtami i niestandardowymi, zwariowanymi kolorami. To dobra propozycja dla tych, którzy pragną, by ich ogrody naprawdę się wyróżniały.