Meble ogrodowe – jak pomagają przyjemnie spędzać czas na dworze

stolik kawowy ogrodowy

Sezon grillowy zbliża się dużymi krokami, przyroda zaczyna budzić się do życia i pokazywać swoje wiosenne oblicze. Temperatura rośnie i zachęca do wyjścia na ganek i oglądaniu roślinności z bliska, wdychają świeże powietrze. Kawa wypita przed domem i czytanie dobrej książki to jeden z bardziej relaksujących sposobów spędzania czasu.

Meble niezbędne do spędzania czasu w ogrodzie

Ludzie, którzy decydują się na urządzenia ogródka idealnego do długich rozmów przy ciepłym napoju, powinni zastanowić się nad zakupem krzeseł oraz stolika. Sklepy oferują ogromny wybór siedzeń. Preferencje każdego są inne, warto jednak skupić nad tym czy krzesła mogą stać na podwórku całym rokiem. Gdy nie mamy miejsca, gdzie możemy przechowywać meble, warto zastanowić się nad meblami całorocznymi. Stolik kawowy ogrodowy jest drugim meblem, który przyda się podczas picia ciepłych napoi na przestrzeni otwartej. Podobnie jak w przypadku krzeseł warto się zastanowić nad materiałem, z jakiego wykonano go. Meble drewniane wymagają więcej pracy przy ich konserwacji niż meble metalowe.

stolik kawowy ogrodowy

Meble do altanek i wiat

Atutem altanki jest możliwość siedzenia pod dachem podczas opadów atmosferycznych. Często ich podłożem nie jest ziemia a pod bruk. Do altanek i wiat pasują długie ławy o długości boku pomieszczenia. Pod zadaszeniem można ustawić duży stół do jedzenia. W niektórych altankach wbudowany jest grill, dzięki która temperaturze oddaje on w stronę gości, można spędzać tam długie wiosenne wieczory. W zależności od wybranego wystroju meble drewniane sprawdzą się tak samo dobrze jak meble wykonane z metalów. 

Konserwacja drewnianych mebli ogrodowych

Meble drewniane warto konserwować, pokrywając je lakierem lub bejcą. Nóżki mebli są szczególnie narażone na butwienie. Rozwiązanie jest pokrycie ich większą warstwą lakieru lub zabezpieczenie plastikowymi nakładkami. Warto pamiętać, że użytkując meble drewniane, warto obstukiwać ich nóżki z ziemi. Meble Drewniane warto na zimę ustawić pod zadaszeniem lub przykryć plandeką. Najlepszym rozwiązaniem jest wstawienie ich do garażu, gdzie nie będą na nie wpływały czynniki atmosferyczne.