Meble do salonu – czym się kierować wybierając?

Kanapa, fotele, komoda, regały – co jeszcze powinno znaleźć się w salonie? Wszystko oczywiście zależy od tego, do czego będzie on służył. Jako że to jedno z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w naszym domu, zanim zakupimy kolejny mebel, który wpadł nam w oko, warto dobrze przemyśleć koncepcję salonu. Dzięki temu stworzymy spójną stylistycznie i funkcjonalną całość. 

Pokój dzienny z jasną koncepcją 

W czasopismach i na licznych stronach internetowych można znaleźć wiele ciekawych i oryginalnych pomysłów na urządzenie salonu. Już na pierwszy rzut oka widać jednak, że w każdym z nich rządzi jeden określony styl. Jeśli my również jasno określimy nasze oczekiwania, to już połowa sukcesu, aby salon robił przyjemne wrażenie. Obecnie prym wiodą przede wszystkim style nowoczesne, w których przeważa modny minimalizm, nie każdy jednak chce meble do salonu ograniczyć do minimum i gustuje w bardziej dekoracyjnych formach, więc wybierze styl taki jak na przykład glamour lub vintage. Jak wybrać meble do salonu, aby pokój dzienny podobał się nie tylko nam, ale również robił wrażenie na gościach? – Przede wszystkim należy stworzyć spójną stylistycznie całość i zainwestować w dobrej jakości salonowe meble jak te – https://witek.pl/meble/pomieszczenia/meble-do-salonu/

Jakie meble do salonu, czyli uniwersalny kanon

Gdyby tak zajrzeć do każdego salonu, to zdecydowanie w wielu z nich znajdziemy te same meble, które różnią się co najwyżej kształtem, kolorem, materiałem, ale funkcje posiadają taką samą. W salonach nie braknie więc wygodnego siedziska, a najczęściej są to kanapy, funkcjonalne narożniki lub fotele oraz stoliki. Dodatkowo w salonach pojawiają się również takie meble jak komody, regały, witryny, szafy, a czasem nawet biurka – wszystko zależy od tego, do czego salon ma rodzinie służyć. Zdarza się, że w salonie również się pracuje i sypia, dlatego w takim wypadku warto wybrać meble, które będą przede wszystkim funkcjonalne, np. rozkładany narożnik z funkcją spania, regał z wysuwanym blatem, który zastąpi biurko lub z zamykanymi szafkami i szufladami, gdzie pomieścimy wiele przydatnych akcesoriów. Ogólna zasada jest jednak uniwersalna dla każdego salonu – im mniej mebli, tym lepsze efekty wizualne. Gdy jest ich zbyt dużo, to znacznie trudniej zaprowadzić przyjemny dla oka ład, choć oczywiście nie jest to niemożliwe. 

Dobra jakość, czyli meble do salonu nie na jeden sezon 

Solidne i dobrej jakości meble to inwestycja na lata. To samo dotyczy uniwersalnych fasonów i kolorów. Mamy wtedy gwarancję, że za rok nie będziemy musieli wymieniać ich na nowe nie tylko z tego powodu, że uległy uszkodzeniu, ale także dlatego, że wciąż wyglądają atrakcyjnie pod względem aktualnej mody. Klasyka zawsze będzie górą, co nie znaczy, że nowoczesne trendy są mniej atrakcyjne. Jest to przede wszystkim rozwiązanie dla osób, które nie planują co 2-3 lata wymieniać mebli na nowe. Dobrej jakości i solidnie wykonane regały, komody czy kanapy zawsze można odmienić przy pomocy różnego rodzaju dodatków, a tutaj już warto zaufać przede wszystkim swoim upodobaniom i preferencjom.