Łóżko pikowane – śpij elegancko

łóżka do sypialni

Urządzanie sypialni może być czystą przyjemnością. W końcu to miejsce, do którego nikt z zewnątrz nie ma dostępu, sfera komfortu, która pozwala na uwolnienie pełni kreatywności podczas aranżacji. Jednak to także pomieszczenie, mające sprzyjać odpoczynkowi, a więc nadmiar dodatków nie jest wskazany. Poszczególne efekty dekoracyjne, można za to niejako wtapiać w standardowe elementy wyposażenia. Czas poznać pikowane łóżko.

Jak to wygląda?

Pikowane łóżka (https://www.mebletkaniny.pl/lozka-cat-36) przedstawiają się w dwóch głównych odsłonach. Są to takie, gdzie pikowanie znajduje się wyłącznie na zagłówku, ale także modele bogatsze o wykonaną w ten sam sposób całą ramę łóżka. Pierwsza wersja jest na pewno subtelniejsza, pasuje do większej ilości pomieszczeń, które nie muszą być wcale w stu procentach minimalistyczne. Natomiast całość obicia w tego typu teksturze ogranicza się do sypialni bez dodatkowych ozdób, w przeciwnym wypadku można narazić się na efekt przeciążenia. Nie bez znaczenie jest wysokość zagłówka i jego kształt. Różnica w efekcie uzyskanym przy pomocy wysokiego zagłówka o nieregularnym kształcie, będzie znacznie widoczna w kontraście do tego niskiego, o prostej linii. Wybór zależy tu od indywidulanych preferencji.

Łóżko pikowane

Dopasowane

Pikowane łóżka przynoszą na myśl przede wszystkim styl glamour. Luksusowa elegancja, której wrażenie można sprawić za pomocą zagłówka, czy odpowiedniej ramy jest wyrazistym akcentem, gdyż to łóżko jest centralnym punktem każdej sypialni. W tym stylu wnętrzarskim liczy się także błysk, dlatego uzupełnienie tapicerki o małe kryształki będzie strzałem w dziesiątkę. Pikowane łóżka doskonale wyglądają w intensywnych kolorach i chociaż wymagają odwagi, to gwarantują efekt nieszablonowego wnętrza.