Kuchnia – jak zaaranżować idealne pomieszczenia?

Kuchnia to serce domu. To tu spędzamy najwięcej czasu. Warto postarać się, by była pomieszczeniem eleganckim i jednocześnie funkcjonalnym. Jak wybrać płytki do kuchni, by stworzyć przytulne i funkcjonalne wnętrze?

Wielkość kuchni a płytki gresowe

Płytki gresowe na podłodze kuchni muszą być odporne na wilgoć, ścieranie oraz czyszczenie środkami chemicznymi. Kuchnia jest pomieszczeniem, które dużo się brudzi i jest bardzo mocno eksploatowane.

Wybierając płytki gresowe musimy również zwrócić uwagę na ich wygląd oraz rozmiar. Zaaranżowanie dużej kuchni nie jest tak problematyczne, gdyż na dużej przestrzeni każdy wzór będzie widoczny, dzięki czemu kuchnia będzie tworzyła kompozycyjną całość.

Wybór płytek ceramicznych do małej kuchni jest trudniejszy. Najkorzystniej wybrać płytki o jasnym kolorze, które optycznie powiększą kuchnie. Warto również postawić na płytki z połyskiem, które nadadzą przestrzeni głębi.

Wybierając płytki do małej kuchni można zdecydować się na płytki wielkoformatowe należy jednak zadbać, by jedna płytka nie była na całej kuchni, gdyż to wpłynie niekorzystnie na jej wygląd. Jest to bardzo ważne przede wszystkim w kuchniach, które są wąskie.

Kolor i wzór

Do niewielkich kuchni warto wybrać płytki o jasnej kolorystyce. Dzięki temu kuchnia będzie jasna, przyjemna i będzie wydawała się większa niż jest w rzeczywistości. Białe, jasno szare czy beżowe płytki sprawdzą się w każdym stylu. Jednocześnie są to kolory, które są modne już wiele lat, dzięki temu możemy mieć pewność, że nasza kuchnia będzie modna i elegancka przez następnych wiele lat.

Warto również pamiętać, że decydując się na wzór na podłodze należy unikać mocnych deseni, które mogą zakłócić harmonię wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem jest powiększenie kuchni za pomocą płytek, gdy mamy kuchnie otwartą na salon. Położenie takich płytek gresowych w części salonu sprawi, że kuchnia będzie wydawała się bardziej przestronna.