Krzesło klasyczne czy gamingowe – które wybrać?

Każdy miłośnik gier komputerowych doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest krzesło, na którym się siedzi podczas spędzania czasu na wirtualnej rozrywce. Pomimo jednak tego, że gry komputerowe są tak popularne, to jednak wiedza z zakresu doboru odpowiedniego krzesła jest bardzo niewielka. Podstawowym problemem, z którym muszą się zmierzyć gracze, jest ten, czy lepiej wybrać zwykłe krzesło biurowe, czy też może jednak to specjalnie przeznaczone do gier. A jeśli jednak to drugie, to jak wybrać krzesło gamingowe, aby było ono możliwie jak najlepsze?

Jakie są różnice pomiędzy klasycznym i gamingowym krzesłem do komputera?

Przeważającą częścią używanych przy komputerze foteli są te zwykłe, klasyczne biurowe wersje, które nie prezentują się niczym szczególnym. Oczywiście posiadają one możliwości podstawowej regulacji i dostosowania pozycji użytkownika do monitora i biurka, lecz jest to zaledwie wierzchołek góry ustawień, którymi powinno cechować się dobre krzesło. Olbrzymią zaletą takiego biurowego modelu jest to, że jest to wersja po prostu bardzo tania, którą można kupić dosłownie za niewiele ponad sto złotych. Niestety jakość wykonania, a także możliwości od strony wygody i komfortu sprawiają, że wymagający użytkownicy, jakimi bez wątpienia są gracze, potrzebują czegoś lepszego. A tym czymś jest oczywiście fotel gamingowy.

Czym się taki gamingowy fotel różni od zwykłego, biurowego modelu? Przede wszystkim zupełnie inna jest jego budowa, która bardziej przypomina fotel samochodu wyścigowego. Kubełkowy kształt to jednak nie tylko kwestia estetyki, lecz również znacznie większa wygoda. Oczywiście sporą różnicą jest tu także materiał wykonania, kolorystyka, czy też ilość najróżniejszych ustawień takiego fotela.

W jaki sposób wybrać dobre krzesło gamingowe?

Jak zatem widać po powyższym opisie, fotel gamingowy znacząco różni się od tego, jak prezentuje się fotel biurowy. Jak jednak taki fotel powinno się kupować? Jakimi konkretnie cechami powinien się on charakteryzować, aby możliwie jak najlepiej spełniać swoje zadanie, czyli zapewniać graczowi bezpieczeństwo i wygodę grania w gry?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą w tym wypadku jest to, aby fotel gamingowy był w możliwie jak największym stopniu regulowany. Pozwoli to doskonale dopasować go do danego biurka i budowy ciała gracza. Oznacza to, że musi mieć regulowaną wysokość, kąt pochylenia, a także wysokość zagłówka oraz pozycje podłokietników. To jednak nie wszystko, ponieważ dobry fotel dla gracza to także obecność poduszki na plecach na odcinku lędźwiowym, tak aby podpierała tę bardzo wrażliwą część ciała.

Podczas kupowania fotela dla gracza trzeba ogromną uwagę przyłożyć również do tego, z jakiego materiału taki fotel będzie wykonany. Musi to być coś mocnego, lecz jednocześnie estetycznego. Zaleca się również, aby materiał nie był sztucznego pochodzenia, ponieważ taki najczęściej zapaca i podrażnia skórę, co w przypadku wielogodzinnego spędzania na nim czasu, może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia.