Krochmal – najważniejsze korzyści

krochmal

Krochmal ro specyficzny płyn, jaki zakupimy w sklepie lub zrobimy samodzielnie. Należy zastosować odpowiednie proporcje mąki ziemniaczanej i wody, co da pożądane efekty. Oczywiście dobrą opcją jest też zakup w internetowym sklepie, co pozwoli zaoszczędzić czas. Aktualnie środki piorące i czyszczące są chętnie dobierane w strefie online, a szeroki wybór przyprawia nas o zawrót głowy. Czym cechuje się krochmal? Jak można go przygotować w domu? O czym pamiętać podczas użytkowania?

Przygotowanie krochmalu

krochmal

Przygotowanie krochmalu nie jest skomplikowane. Konieczne jest wykonanie następujących czynności:

  • Odmierzenie litra zimnej wody i odlanie z niego szklanki (resztę trzeba zagotować).
  • Wymieszanie danej porcji mąki ziemniaczanej z odlaną szklanką wody.
  • Wlanie roztworu do wrzącej wody.
  • Energiczne mieszanie płynu tak, aby nie powstawały grudki. 
  • Odczekanie, aż krochmal zgęstnieje. 

Co ciekawe, taki środek można wlać na wyprane rzeczy i włączyć płukanie dodatkowe. Innym rozwiązaniem jest moczenie w nim rzeczy, jakie mają być wykrochmalone. Pamiętajmy, że nie wszystko można krochmalić. Krochmal spełni swoje zadania w przypadku obrusów, ścierek, serwetek, kołnierzyków, pościeli, czy mankietów. 

Krochmalowa kąpiel

Przemywanie skóry krochmalem i kąpiel w krochmalu jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jakie pozwala zwalczyć łuszczenie skóry, trądzik u malucha, podrażnienia, wysypki, odparzenia, czy świąd. To naturalna metoda, jaka znajduje zastosowanie już od pokoleń. Krochmal cały czas ma szerokie grono odbiorców.