Jakie są zalety szafki na buty z siedziskiem?

szafka na buty z siedziskiem

Projektanci wnętrz najczęściej skupiają się na aranżacji salonu, sypialni lub kuchni. A przecież równie ważne jest wyposażenie przedpokoju. Jest to miejsce, które przede wszystkim rzuca się w oczy po wejściu do mieszkania. Powinno być urządzone w sposób estetyczny i funkcjonalny. Szczególnie w małym korytarzyku, gdzie nie ma miejsca na postawienie osobnej ławeczki lub pufa na zmianę obuwia, warto ustawić szafkę na buty, która jednocześnie będzie służącym do tego celu miękkim siedziskiem.

Gdzie przechowywać obuwie?

Szafka na obuwie jest niezbędna dla utrzymania porządku w przedpokoju. Przy większej liczbie domowników, trudno jest zachować ład i estetykę pomieszczenia. Ustawienie tam szafki na buty z siedziskiem rozwiązuje ten problem. Wewnątrz niej są półki, na których można ustawić buty w różnych rozmiarach. A przed wyjściem z mieszkania, umieści się tam domowe kapcie. Znajdzie się też miejsce na pastę i szczotki do czyszczenia butów. Ten mebelek jest zamykany od przodu i od góry, więc jego zawartość nie jest widoczna. W zależności od potrzeb można wybrać szafkę niższą, albo podwyższoną nóżkami lub stelażem. Szeroki wybór takich szafek można znaleźć na gornapolka.com

Wygoda dla użytkowników

Szafki na buty z siedziskiem to bardzo praktyczne sprzęty, ponieważ łączą w sobie dwie funkcje. Oprócz schowania obuwia, umożliwiają wykonanie różnych czynności w przedpokoju:

szafka na buty z siedziskiem

– krótki wypoczynek po wejściu do mieszkania,

–  ułożenie przyniesionych zakupów,

– nakładanie i zdejmowanie obuwia,

– posadzenie dziecka aby zmienić mu buciki.

Korzystanie z szafki na buty z siedziskiem jest szczególnie wskazane dla seniorów, bo chroni ich to przed koniecznością nadmiernego schylania się przy nakładaniu, czy zawiązywaniu butów.