Jakie dekoracje do kuchni są odpowiednie dla stylu rustykalnego?

Czy przedmioty użytkowe mogą być zarazem dekoracyjne? Wszystko zależy od dobrego pomysłu na aranżację pomieszczenia. Ponieważ kuchnia kojarzy się głównie z przetwarzaniem produktów naturalnych pochodzących z wiejskich gospodarstw, dobrym rozwiązaniem jest urządzenie jej w stylu rustykalnym. Można tam zgromadzić przedmioty nawiązujące formą do używanych dawniej sprzętów i naczyń. Będą to głównie rzeczy drewniane i ceramiczne.

Wiejskie klimaty w kuchni

pojemniki do kuchniJako dekoracje do kuchni mogą posłużyć wianki cebuli lub czosnku, kolorowe dynie, bukiety suszonych ziół. Jest to podkreślenie odwiecznego związku człowieka z naturą. Oprócz tego warto skomponować wystrój z przedmiotów użytkowych a jednocześnie przypominających te, które używane były w dawnej wiejskiej chacie. Mogą to być na przykład:

  • ceramiczny dzbanek na mleko
  • fajansowe filiżanki
  • siwaki w różnych kształtach
  • żeliwny moździerz
  • drewniane deski do krojenia, łyżki, łopatki, miarki
  • lniany bieżnik albo obrus na stół
  • kubki z kamionki
  • wiklinowe koszyki na chleb lub owoce

Oferowane w sklepach tego typu wyroby mają wysokie walory użytkowe, a jednocześnie ciekawe formy. Można je więc śmiało eksponować jako dekoracje do kuchni. Są połączeniem praktyczności i estetyki.

Co wykorzystać do ozdoby ścian?

Jeśli w pomieszczeniu są półki ścienne mogą się na nich znaleźć stojące dekoracje do kuchni – ceramiczne owoce, drzewka, ptaki. Rustykalny charakter wystroju najlepiej podkreślają tkaniny naturalne. Na jednej ze ścian dobrze będzie się prezentowała zawieszka w postaci makatki wykonana z naturalnej wełny. Na innych warto powiesić talerze albo misy wyrzeźbione z litego drewna. Są to typowe dekoracje do kuchni, których zadaniem jest wprowadzenie do wnętrza akcentów wiejskich. Powiew wiosny wprowadzi ozdoba ścienna złożona z motyli a jesienny nastrój pęk złotych liści.

Przy aranżacji kuchni warto skompletować tego typu wyposażenie. Jeśli ozdoby i akcesoria kuchenne współgrają ze sobą pod względem stylistycznym, powstaje harmonijna całość i unikatowy charakter wnętrza. Szukając dekoracji do kuchni warto zapoznać się z ofertą SFMeble gdzie wybór jest bardzo duży.