Jaki kredens wybrać obecnie

Jeśli chodzi o takie meble jak kredensy, to każdy je zna, bo od wielu lat pojawiały się na rynku i żaden dom bez nich jeszcze kilkanaście lat temu nie miał racji bytu. Były bardzo modne i popularne. Spotykało się nie tylko w kuchni, ale także i w salonach czy jadalniach.

Kredens pokojowy i kuchenny kiedyś

Kiedyś kredens kuchenny służył do wszystkiego, bo był zamiennikiem zestawów meblowych kuchennych. Musiał więc być bardzo pojemny, koniecznie z dużą nadstawką i dość pokaźnym blatem do przygotowywania posiłków. Jeśli chodzi o kredensy pokojowe, to jeszcze kilka lat temu były to klasyczne zamienniki komody i przechowywało się w nich ubrania, dokumenty, a także na wierzchu kładło rozmaite ozdoby. Tym sposobem był to mebel wszechstronny.

Modny i nowoczesny kredens

Obecnie jeśli chodzi o kuchnię, nowoczesny kredens pełni funkcję bardziej ozdobną, bo możemy do niego schować wszystkie ozdoby, a oszklenie powoduje, że są doskonale widoczne. jednak już raczej nie przechowuje się tam produktów spożywczych i o wiele częściej można je zobaczyć w jadalni, aby w nim przechowywać np zastawę czy różnego rodzaju kubki i szklanki. Często służy także jako barek.

Pokojowe kredensy w wersji nowoczesnej, to raczej komoda w stylu retro i prezentuje się bardzo klasycznie, pasując do stylu skandynawskiego, który jest bardzo modny. Warto się na niego zdecydować, bo dodaje bardzo przyjemnego powiewu dawnych lat, a także dzięki wysokim jak na komodę nóżką, możemy zaobserwować bardzo niecodzienny charakter.