Jak wybrać półki na książki?

półka na książki

Półki na książki sprawdzą się w każdym domu. Można na nich wygodnie i estetycznie eksponować zbiór książek, ramki na zdjęcia, ozdobne pudełka, jak i elementy dekoracyjne. Dostępne są regały w różnych rozmiarach, kształtach, jak i kolorach, dzięki czemu dopasowanie ich do konkretnego wystroju wnętrza nie stanowi najmniejszego problemu. Różnią się także liczbą półek i ich rozmieszczeniem. Drewniane sprawdzą się niemal w każdym wnętrzu, metalowe w aranżacji industrialnej. Jakie będą najlepsze do Twojego domu?

Półki na książki jako wielofunkcyjny mebel

Regały świetnie sprawdzają się do przechowywania książek, ale nie tylko. Można na nich układać dowolne przedmioty, a jednocześnie wykorzystać do podzielenia przestrzeni w niewielkim pokoju. Z jego pomocą można wygodnie wydzielić miejsce do pracy i wypoczynku, dbając o spójną aranżację wnętrza i przejrzysty jego układ. Dzięki temu półka na książki mogą być naprawdę funkcjonalne. W sklepie SFMeble znaleźć można półki na książki w atrakcyjnych cenach.

A może półki ścienne?

półka na książkiOprócz regałów stojących dostępne są również:

  • półki ścienne, które oszczędzają dostępną przestrzeń i pozwalają na praktyczne eksponowanie książek
  • półki z szufladami, dzięki czemu można wygodnie schować przedmioty, które nie wymagają ekspozycji
  • regały na kółkach, które za sprawą praktycznych kółek są mobilne, a tym samym z łatwością można je przemieszczać pomiędzy pokojami lub podczas porządków
  • regały z cokołem są praktycznym rozwiązaniem, ponieważ nie gromadzi się na nich kurz

Półki na książki mogą być wykonane z różnych materiałów, które wpływają na ich jakość oraz estetykę. Drewniane cieszą się niesłabnącą popularnością, a jednocześnie dużą uniwersalnością, ponieważ pasują do różnych stylów. Sprawdzą się zarówno w aranżacji klasycznej, jak i nowoczesnej. Książki umieszczone na drewnianych półkach z pewnością przypadną do gustu osobom, które marzą o własnej, domowej biblioteczce. Wielu producentów oferuje również minimalistyczne regały metolowe, a także meble łączące zarówno elementy drewniane, jak i metalowe, tworząc bardzo współczesną kompozycję.