Jak wprowadzić styl skandynawski do salonu?

Styl skandynawski przebojem wszedł do naszych mieszkań i serc. Funkcjonuje już od kilku lat i nic nie wskazuje na to, by szybko miało się to zmienić. Jak zaaranżować elegancki pokój dzienny w stylu scandi?

Białe meble

Bardzo ważnym elementem stylu skandynawskiego są jasne meble. Najkorzystniej wyglądają, gdy są wykonane z drewna, które jest bardzo cenionym materiałem w krajach skandynawskich.

Meblefirany

Zestaw mebli do salonu powinien zawierać komodę, która jest nie tylko elementem dekoracyjnym, ale przede wszystkim funkcjonalnym meblem, w którym można wiele ukryć.

Idealna będzie komoda biała, która pozwoli optycznie powiększyć salon. Bardzo ciekawie wyglądają meble dwukolorowe. Drewniany blat komody sprawi, że mebel będzie elegancki i ciekawy.

Rodzinne posiłki

Wybierając zestaw mebli do salonu, warto zadbać o wygodny stół, przy którym będziemy spożywać rodzinne posiłki. Stół kwadratowy sprawdzi się w niewielkim salonie. Do większego pokoju dziennego warto wybrać stół prostokątny, który zapewni więcej miejsca.

W niewielkich pokojach dziennych, gdzie każdy centymetr powierzchni ma ogromne znaczenie warto pomyśleć o stole rozkładanym. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w małych rodzinach.

Stół na co dzień może być złożony. Rozkładany jest wyłącznie na większe uroczystości rodzinne. Dzięki temu rodzina dysponuje wygodnym miejscem do spożywania posiłków, a jednocześnie nie traci przestrzeni w salonie.

Wybierając krzesła, warto zwrócić uwagę, by miały oparcie oraz podłokietniki, które zapewnią wygodne siedzenie nawet przez dłuższy czas bez żadnego wysiłku.