Jak prawidłowo zabrać się za czyszczenie kuchni?

Oczyść swoje blaty. Posiadanie pustych blatów to świetny sposób, aby kuchnia wyglądała schludnie i zorganizowana, a także daje więcej miejsca na przygotowywanie posiłków i inne prace. Oto kilka pomysłów na wyczyszczenie zagraconych miejsc:

Małe urządzenia, takie jak tostery i ekspresy do kawy, przechowuj w szafkach
Przechowuj produkty nieschłodzone w misce na owoce na stole kuchennym
Wyznacz specjalną szufladę na przypadkowe przedmioty, które są często używane w kuchni, takie jak długopisy, papier i poczta
Znajdź stałe miejsce na wszystkie garnki, patelnie i przybory kuchenne
Wszystkie składniki, w tym często używaną mąkę i cukier, przechowuj w spiżarni

Regularnie wyrzucaj śmieci. Wywóz śmieci może zawierać niebezpieczne bakterie i nieprzyjemne zapachy, ale regularne czyszczenie zapobiegnie temu. Czyść miejsca w okolicy śmietnika produktami hg regularnie przynajmniej raz na tydzień. Właściwości bakteriobójcze środków czystości pozwolą na usunięcie niebezpiecznych zarazków.

Zainstaluj wkładki do półek w szafkach i szufladach. Wkłady do półek i szuflad doskonale nadają się do utrzymania czystości w kuchni, ponieważ można je łatwo wyczyścić i wymienić. Wkładki do półek są szczególnie ważne w spiżarniach, w których przechowujesz żywność, ale chronią również półki we wszystkich szafkach i spiżarniach.

Aby wyczyścić wkładki, opróżnij półkę i spryskaj wkładkę uniwersalnym środkiem czyszczącym. Wytrzyj go czystą szmatką. Pozwól wkładce wyschnąć, zanim włożysz przedmioty na półkę.

Wyczyść lodówkę i zamrażarkę. Większość żywności jest przechowywana w lodówce, dlatego dla bezpieczeństwa i czystości ważne jest, aby utrzymywać to urządzenie w czystości. Czyść wycieki, gdy się pojawią. Raz w miesiącu wyjmij całą żywność z lodówki i zamrażarki i wytrzyj szuflady, półki i powierzchnie wewnętrzne uniwersalnym środkiem czyszczącym. Wytrzyj powierzchnie do sucha i zwróć żywność. Aby wchłonąć zapachy z lodówki, trzymaj w lodówce otwarte pudełko sody oczyszczonej lub miskę ziaren kawy.

Więcej produktów firmy hg w atrakcyjnych cenach znajdziesz na www.ekspercilazienek.pl