Jak korzystać z ławki we wnętrzu?

Wybierając meble do mieszkania lub domu, wiele osób zapomina o ławkach. Do wnętrza dobierane są sofy i fotele, łóżka i pufy. Jednak zwykła ławka już dawno stała się popularnym elementem wnętrza. Znajdzie się dla niego miejsce w niemal każdym pomieszczeniu.

Czy w przypadku tak prostej rzeczy, jak ławka, możliwe jest wymyślenie zupełnie nowego pomysłu? Zaskakująco, odpowiedź brzmi: tak. A zaskakujących projektów jest więcej, niż mogłoby się wydawać. Przyjrzyjcie się szesnastu ciekawym rozwiązaniom projektantów z całego świata. Jedne podkreślają niezwykłe kształty, inne wykorzystują zaskakujące materiały, a jeszcze inne są prawdziwymi nowinkami technicznymi.

Ławki do jadalni sprawdzają się oczywiście w kuchni przy stole, jednak można korzystać też inaczej.

Korzystanie z ławki w łazience

Jeśli łazienka jest wystarczająco duża, możesz postawić w niej ławkę. Można na nim usiąść i położyć na nim ręczniki lub przybory kąpielowe.

lawka do jadalniŁawa jako stolik do kawy

Ławki do jadalni mogą sprawić, że wnętrze salonu będzie bardziej oryginalne, W tym przypadku pomoże ławka o niewielkiej wysokości. Może pełnić funkcję stolika kawowego. Jest to bardzo praktyczne i stylowe rozwiązanie.

Ławka jako stolik nocny

W sypialni, zamiast zwykłej szafki nocnej lub stolika, możesz postawić obok łóżka ławkę. Dobrze nadawałby się do przechowywania książek, czasopism. Na ławie można również postawić lampę stołową i umieścić różne drobiazgi.

Ławka dla roślin doniczkowych

Miłośnicy roślin w pomieszczeniach mogą wykorzystać długą ławkę do przechowywania ulubionych kwiatów i zieleni dekoracyjnej. Uwolniłoby to parapety i byłoby idealne rozwiązanie do wnętrz boho lub prowansalskich.

Ławka u podnóża łóżka

Przytulna ławka u stóp łóżka sprawia, że pokój staje się bardziej przytulny i interesujący z punktu widzenia designu. Z powodzeniem zastępuje szafki nocne i stanowi dodatkowe miejsce do siedzenia.

Ławka w korytarzu

Ławkę można postawić w przedpokoju lub przestronnej strefie wejściowej. Można na nim usiąść, aby zdjąć i założyć buty. Zawsze przydaje się też jako dodatkowe miejsce do postawienia toreb lub torebek.