Inspiracje łazienkowe z wykorzystaniem płytek drewnopodobnych

Wilgoć i wysoka temperatura niezbyt sprzyjają drewnianemu wykończeniu ścian i podłóg. Wprawdzie odpowiednio przygotowane twarde gatunki drzew oraz drewno z tropików radzą sobie z warunkami panującymi w łazience, są jednak o wiele droższe od płytek. Technologia idzie ciągle naprzód. Dzisiejsze kafelki drewnopodobne potrafią do złudzenia przypominać drewno, zachwycając realistycznymi wzorami. Są przy tym łatwe w czyszczeniu, zupełnie jak klasyczne płytki.

W jakich łazienkach sprawdzą się płytki drewnopodobne?

Drewno to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów we wnętrzach. Występuje w dość neutralnych kolorach, więc dobra imitacja drewna zachowuje jego właściwości estetyczne. 

Styl nowoczesny często bazuje na minimalistycznym podejściu, prostych liniach. Popularne są pomieszczenia z przewagą bieli, czerni lub szarości. W pokojach idealnie komponuje się to z panelami, w łazience zaś warto postawić właśnie na płytki drewnopodobne z https://www.ekspercilazienek.pl/plytki-drewnopodobne, by uzyskać taki sam efekt, a co za tym idzie, spójność pomieszczeń.

W łazience glamour kafelki imitujące drewno dodadzą elegancji. Jeśli jednak komuś zależy na ciepłym i przytulnym wnętrzu, tu również świetnie sprawdzą się takie płytki. Wprowadzą swojski klimat w łazience rustykalnej, za to podkreślą naturalność i dzikość w pomieszczeniu inspirowanym dżunglą. 

Warianty wyboru płytek drewnopodobnych w łazience

Na rynku są dostępne płytki imitujące drewno surowe lub po porządnej obróbce, pojedyncze deski lub geometryczne kompozycje niczym wyrzeźbione w drewnie. Niektóre są bardziej dekoracyjne o niejednolitej fakturze, inne gładkie – by ułatwić ich mycie.  

Sposób ich ułożenia zależy od preferencji. Można zdecydować się na całą łazienkę w takich samych płytkach, ale równie dobrze można połączyć je z innymi powierzchniami np. mozaiką, albo betonem. Dobrym pomysłem będzie użycie płytek drewnopodobnych w łazience tylko na ścianie pod prysznicem, albo na części podłogi przy wannie.