Eleganckie i przytulne wnętrza z panelami tapicerowanymi

panele tapicerowane

Najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz to nie tylko minimalizm i umiar w dodatkach. Coraz większą przychylnością cieszą się elementy wykończeniowe, które nadają wnętrzom ciepła, przytulności i elegancji. Takie efekty pozwalają uzyskać, m.in. panele tapicerowane.

Panele na podłogach, a także na ścianach

Choć panele tapicerowane to przede wszystkim piękny efekt wizualny, to nie można również zapomnieć o ich innych zaletach. Przede wszystkim nadają wnętrzu przytulności i ciepła. Materiały stosowane do obicia są przyjemne w dotyku, a ich faktura może być bardzo różna i całkowicie uzależniona od naszych upodobań. Podobnie jest z ich barwą. Można dopasować ją zarówno do koloru ścian, paneli podłogowych, mebli, zasłon, jak i nawet drzwi czy parapetów.

Drzwi i ościeżnice

Kolor drzwi oraz ościeżnic powinien być taki sam, dlatego najlepiej zakupu dokonywać w jednym czasie. Jeśli odnawiamy stare, to również jednym kolorem należy pomalować zarówno drzwi, jak i futryny. Dzięki temu uzyskuje się jednorodną i harmonijną całość, a to przekłada się na subtelny i elegancki efekt końcowy. Dobrej jakości drzwi wraz z futrynami to gwarancja komfortowego użytkowania przez wiele lat.

Parapety – piękne i funkcjonalne

Od tego ważnego elementu każdego mieszkania zazwyczaj oczekuje się bardzo wiele i nie chodzi tylko i wyłącznie o efekty wizualne. Czasem służą one jako dodatkowa półka, a nawet miejsce do pracy. Dlatego bardzo ważne jest materiał, z jakiego zostaną wykonane. Prym widzie przede wszystkim kamień, który jest nie tylko piękny, ale również wytrzymały. Takie parapety świetnie komponują się również z panelami tapicerowanymi na ścianach.