Do jakiego pomieszczenia pasuje plafon?

plafon

Oświetlenie gra jeszcze większą funkcję w kompozycji obecnych pomieszczeń mieszkalnych. Już nie jedynie oświetla powierzchnię, jednak również ją upiększa oraz kształtuje. W związku z tym, na rynku artykułów oświetleniowych, odnajdziemy kilkanaście rozmaitych grup lamp przeznaczonych dla obecnych pomieszczeń mieszkalnych, w tym zyskujące na pozycji plafony. Z racji na charakterystyczną budowę (ma niski profil oraz całą przestrzenią dochodzi do przestrzeni stropu). We współzależności od rozmiaru oraz budowy lampy, nada się ona zarówno do pomieszczeń o niewielkim metrażu jak również do wielkich powierzchni.

Plafon – właściwości

Plafon to dochodząca do przestrzeni stropu lampa, jaka jest odpowiednią opcją dla wiszącego żyrandola. Jej cechą charakterystyczną jest klosz, pod którym znajduje się żarówka. Plafon umieszcza się zazwyczaj w pomieszczeniach wielokrotnie wykorzystywanych, gdzie większe znaczenie ma praktyczność niż styl (np. przedpokoi, biur). Tenże rodzaj lampy doskonale nadaje się do małych sufitów, dzięki czemu jej detale nie przeszkadzają mieszkańcom.

Gdzie umieścić plafon?

Plafony możemy umieścić zarówno na ścianie, jak i również na suficie. W pierwszym przypadku sprawdzą się jako światło miejscowe – mogą posłużyć do niesamowitego uwydatnienia zwisających na ścianie obrazów, luster lub pozostałych ozdób. Stanowią zatem wartą uwagi opcję dla standardowych kinkietów. Przymocowane na suficie będą tymczasem oświetlały całe pomieszczenie – zwłaszcza dobrze sprawdzą się w tychże miejscach, w których sklepienie znajduje się dosyć nisko.

plafon

Plafon w stylu glamour

W mieszkaniu w stylu glamour – jednym spośród najnowszych stylów we wnętrzarstwie – dominują obficie ozdabiane, prawie barokowe meble, łączące faktury matowe z niezwykle błyszczącymi. Glamour to lusterka w nietypowych ramach, kryształy, dużo purpury, fioletu, czerni oraz bieli. Glamour to luksus, zmysłowość, jednak również całe multum humoru, więc do takich pomieszczeń pasują plafony krystaliczne o klasycznej formie, jednak także bardzo dizajnerskie, bardziej szalone.