Designerskie meble ze szkła – jakie zalety i wady?

Szkło ma bardzo wiele zalet, dlatego też producenci mebli coraz częściej korzystają z jego olbrzymiego potencjału. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, dlaczego warto postawić na meble ze szklanymi elementami. Sprawdź meble designerskie sklep internetowy.

Jakie zalety?

Szkło jak powszechnie wiadomo jest bardzo plastycznym materiałem. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że producenci są w stanie zaproponować swoim klientom naprawdę oryginalne i niepowtarzalne designerskie meble. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że szkło odbija promienie UV, które są zmorą przede wszystkim dla drewnianych mebli. Szkło hartowane jest bardzo twarde, mocne i trwałe, dlatego też meble z niego wykonane nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje zadania.

Walory estetyczne

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz doskonale odnajdzie się przede wszystkim barwione szkło, które prezentuje się naprawdę bardzo okazale. Godne polecenia są nie tylko designerskie meble, ale również proste dodatki do mieszkania. Mowa tutaj między innymi o eleganckich witrażach, stylowych wazonach i oryginalnych lampach. Szkło jest bardzo gładkim materiałem, który charakteryzuje się dużą odpornością na plamy i zarysowania. Godne uwagi są przede wszystkim blaty szklane, które bez żadnego większego problemu można połączyć z metalem albo drewnem. W dzisiejszych czasach ze szkła produkuje się również eleganckie schody, które robią naprawę olbrzymie wrażenie.