Czy lamele to naturalna i minimalistyczna alternatywa dla boazerii drewnianych?

Drzwi przesuwne

Boazerie drewniane już od dłuższego czasu są elementami przeszłości. Obecnie dostępne są wspaniale wyglądające, stylowe listwy pionowe, które w łatwy i szybki sposób mogą nadać każdej przestrzeni zupełnie nowy design. Lamele są trójwymiarowe, a umieszczone obok siebie na ścianie dają fantastyczny efekt lekkości w każdym pomieszczeniu. Mogą one zwrócić uwagę na niestandardowe wymiary pomieszczenia lub wskazywać punkt centralny miejsca. Gdzie można umieścić lamele i czym dokładnie są?

Ściana zbudowana z lameli jest spektakularna i naturalna

Lamele ścienne nadają się do zastosowania zarówno w biurze, jak i w salonie czy sypialni. To rodzaj dekoracji, która jest nakładana bezpośrednio na ścianę i jest wykonana z drewna lub materiałów drewnopodobnych. Dekoracja składa się z szeregu pionowych pasów, które są równomiernie rozmieszczone i na stałe przymocowane do panelu.

Ze względu na swoją trójwymiarową strukturę pochłaniają fale dźwiękowe. Ściana zbudowana z lameli z twardego drewna służy jako naturalna izolacja akustyczna.

Różnorodność ozdobnych lameli pozwala nam dowolnie zmieniać ostateczny kształt instalacji ściennej, która wbrew pozorom jest nie tylko intrygującym dodatkiem do wnętrza.

Lamele ścienne pokrywają zazwyczaj tylko jedną ścianę lub jej fragment. Wysokość i szerokość paneli można dowolnie regulować, dzięki czemu można nim wykańczać powierzchnie o nietypowych formach i wymiarach. Więcej informacji na ten temat można zobaczyć na stronie GoldDoor.pl.

Drzwi przesuwne

O czym należy pamiętać wykorzystując lamele jako dekorację?

Listwy najczęściej wykonuje się z płyty MDF, która naśladuje kształtem i kolorem prawdziwe drewno. Porównywanie listew do niegdyś popularnej boazerii jest błędem, a to dlatego, że nie zaleca się wykańczania lamelami wszystkich ścian w pomieszczeniu – taki zabieg optycznie skurczy pomieszczenie i efekt wizualny będzie odrzucający.