3 niezbędne meble do praktycznego przedpokoju

Wieszak oraz szafka na buty to najważniejsze meble do przedpokoju. W większym korytarzu warto wygospodarować również miejsce na wygodną szafę. Lustro sprawi, ze przedpokój stanie się elegancki. Jak wybrać meble do przedpokoju, by ukryć wszystkie niezbędne rzeczy, a jednocześnie stworzyć przestrzeń stylową i niebanalną? 

Wieszak – must have każdego przedpokoju

Nawet w najmniejszym przedpokoju trzeba wygospodarować miejsce na wieszak, na którym powiesimy kurtki, płaszcze czy torebkę. Nie mając wieszaka w korytarzu nie będziemy w stanie zapanować nad rozgardiaszem, który bardzo szybko będzie powstawał w strefie przy drzwiach wejściowych. 

Do przestronnego przedpokoju warto warto wybrać wygodny wieszak z siedziskiem, które ułatwi ubieranie się. Jest to rozwiązanie niezbędne, gdy w domu są małe dzieci lub osoby starsze. Warto również zwrócić uwagę, czy siedzisko jest otwierane. Jest to dodatkowe miejsce do przechowywania czapek, szalików czy rękawiczek. 

Warto również zwrócić uwagę na wieszaki z półkami na buty. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym przedpokoju. Schowane buty nie tylko nie będą przeszkadzały, ale jednocześnie nie będą się niszczyły. 

Innym rozwiązaniem jest panel z wieszakami. Jest to propozycja do mniejszego przedpokoju, na którym wisi wyłącznie podręczna odzież. W małym i wąskim korytarzu można wykorzystać drążki rozporowe, które są niewielkie i jednocześnie możemy je regulować w zależności od potrzeb. 

Szafka na buty 

Zastanawiając się, jak wybrać praktyczne wyposażenie przedpokoju nie można zapomnieć o szafce na buty. Jest to kolejne miejsce w przedpokoju, w którym nie łatwo zapanować nad chaosem. 

Wybierając zamykaną szafkę na buty możemy mieć pewność, że nasza kolekcja nie będzie widoczna, a w przedpokoju zapanuje porządek. Do niewielkiego korytarza warto wybrać szafkę z uchylnymi drzwiami. Są to egzemplarze bardzo niewielkie, które uda się wkomponować nawet w niedużą przestrzeń. 

Większe szafki na buty często mają u góry siedziska, które również są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Do przedpokoju o nietypowym kształcie lub rozmiarach można wybrać odkryte  półki na buty regulowane. W takiej sytuacji bardzo ważne jest opanowanie swojej kolekcji butów, by nie zapanował w niej bałagan. 

Lustro – estetyka też się liczy

Wybierając lustro do przedpokoju warto zdecydować się na takie, w którym możemy zobaczyć cała postać. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwoli tuż przed wyjściem skontrolować swój wygląd. 

Duże i ciężkie lustro możemy postawić na ziemi. Jest to rozwiązanie, które nie sprawdzi się w mieszkaniu, w którym są małe dzieci lub zwierzęta. Może się to okazać bardzo niebezpieczne. 

Wybierając lustro należy jego ramy dopasować do stylu, a w jakim umeblowany jest przedpokój. Lustro w drewnianych, ale prostych ramach sprawdzi się w stylu skandynawskim. Nowoczesne lustro może składać się z wielu elementów, które tworzą taflę. Lustro w szerszych i bardziej wyszukanych ramach sprawdzi się w korytarzu  klasycznym, a do stylu glamour będzie pasowało lustro fazowane samoprzylepne, z którego można ułożyć niebanalny kształt.