Niepowtarzalne meble tarasowe

2018-01-04

W ofercie marketów budowlanych oraz producentów mebli ogrodowych, jest ogromny wybór mebli na taras oraz do ogrodu. Niezwykle popularny jest technoratan, gdyż ceny mebli z tego materiału są bardzo przystępne.


Meble ogrodowe z litego drewna są dużo bardziej kosztowne, dlatego te, mimo iż są ładniejsze, a producenci oferują wiele ciekawych wzorów, są kupowane znacznie rzadziej, ze względu na wysoką cenę.


Coś z niczego

Co zatem zrobić, kiedy nie mamy środków, a marzy nam się jedyny w swoim rodzaju, zestaw mebli ogrodowych? To proste, stworzyć swoje własne meble, z taniego, ogólnodostępnego materiału, jakim są euro palety.

Proste w wykonaniu meble z palety drewnianej są ostatnimi czasy dość popularne, ponieważ można z nich stworzyć prawdziwe cuda, stosunkowo niewielkim nakładem. Szczególnie wtedy, kiedy akurat wybudowaliśmy dom i zostało nam kilka niepotrzebnych palet, na których przywieziono nam materiały budowlane.


Paleta + farba + gwoździe + gąbka = zestaw wypoczynkowy z prawdziwego zdarzenia.


Jeżeli już mamy paletę, pozostaje dokupić farbę w wybranym kolorze, trochę gwoździ, wyrzynarkę pożyczyć od dobrego sąsiada, a gąbkę i tkaninę kupić w hurtowni. Materiały gotowe, czas zabrać się do pracy.

Jak to zrobić? Od czego zacząć? Internet jest pełen pomysłów, inspiracji a nawet instrukcji krok po kroku, co i jak zrobić, jak wymierzyć, gdzie dociąć, jak połączyć. Wystarczy odrobina dobrych chęci w połączeniu z cierpliwością i wolnym czasem i już niedługo będziemy mogli cieszyć się pięknymi, oryginalnymi meblami ogrodowymi.