Oryginalne stoliki kawowe

2017-07-06

Nowoczesne stoliki kawowe np. te wykonane z drewna czy szkła to prawdziwy hit ostatnich miesięcy. Do ich produkcji najczęściej wykorzystywany jest buk, dąb lub sosna. Coraz częściej projektanci sięgają również po drewno egzotyczne np. palisander indyjski.


Stylowe stoliki kawowe prezentują się w salonie niezwykle elegancko. Są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ciekawą propozycją są modele wykonane na efektownej ramie ze stali nierdzewnej. Wpisują się one doskonale w najnowsze trendy wnętrzarskie. Jednak sprawdzają się również w aranżacjach bardziej klasycznych. Do wnętrz loftowych pasują stoliki wykonane w stylu industrialnym. Mogą być okrągłe. Sprawdzają się one nawet w  małych przestrzeniach.


Wybór stolików kawowych na rynku jest coraz większy. W sprzedaży dostępne są modele duże, wyposażone w szuflady i półki oraz te małe, które przeznaczone są raczej do wnętrz niewielkich. Wszystkie one wykonywane są z różnych gatunków drewna lub ze szkła. Każdorazowo podczas wyboru kluczową kwestią powinno być to w jakim stylu utrzymany jest cały salon. Wprawdzie naturalne drewno zawsze się dobrze prezentuje, ale zbyt ciemno odcień może wnętrze niepotrzebnie przytłoczyć. W dużych i przestronnych salonach można sobie pozwolić na duże stoliki wykonane z litego drewna lub szklane. Z kolei w salonach niewielkich lepiej postawić na model lekki, wykonany z jaśniejszego gatunku drewna i oparty raczej na cienkich nóżkach, które nadają całości delikatności.