Jaki system drzwi przesuwanych warto wybrać?

2017-06-18W dzisiejszych czasach mamy do wyboru, aż cztery najpopularniejsze systemy drzwi przesuwnych. Do wyboru mamy klasyczne drzwi przesuwane, które stosuje się w szafach wnękowych, drzwi składane, drzwi przesuwano-składane oraz drzwi otwierane w tradycyjny sposób.

Drzwi przesuwane

 W dzisiejszych czasach system ten zdecydowanie najczęściej stosowany jest w klasycznych szafach wnękowych. Największą zaletą systemu jest brak konieczności pozostawiania wolnego miejsca nad szafą na otwieranie drzwi. Aby skorzystać z tego systemu w wielu przypadkach szafy muszą mieć przynajmniej 90 cm szerokości. Mechanizmy jezdne w tych systemach opierają się na dwóch głównych rozwiązaniach. Pierwszy z nich jest górny tor jezdny (drzwi podwieszane), a drugim górny i dolny tor jezdny.

 Drzwi składane

 W Polsce bardzo dużą popularnością cieszą się także drzwi składane, które doskonale sprawdzą się w bardzo wąskich wnękach, w których to drzwi przesuwane zasłaniałyby niestety bardzo dużą część światła otworu. W systemach drzwi składanych, wszystkie skrzydła drzwi, zawsze znajdują się w jednej płaszczyźnie. Mechanizm jezdny w tym przypadku opiera się na górnym torze jezdnym, który zazwyczaj mocowany jest przy jednej stornie skrzydła do podłoża.

 

 

Drzwi przesuwno-składane

 

Nowoczesne drzwi przesuwano-składane łączą tak naprawdę wszystkie zalety klasycznych drzwi przesuwanych oraz składanych. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim jako doskonałe przepierzenie pomiędzy pomieszczeniami. Ruchome ścianki umieszczane są w dzisiejszych czasach bardzo często pomiędzy aneksem kuchennym, a salonem.