Rzymska roleta – najlepsza osłona okienna?

2017-05-11
Urządzając mieszkanie, warto pamiętać o niezwykle ważnym elemencie wyposażenia, jakim są zasłony. Te ochronią nas przed niepożądanym wzrokiem sąsiadów, przy okazji będąc oryginalną ozdobą okna. Wybierają osłony okienne, zwracajmy uwagę na ich estetykę i funkcjonalność – dużo lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne, wieszane na żabkach zasłony będą rolety rzymskie. Jakie są ich zalety i właściwości?

Właściwości rolet rzymskich – dlaczego tak chętnie montujemy je w oknach?

Rzymska roleta to jedno z najbardziej praktycznych rozwiązań wśród zasłon do okien. Jest łatwiejsza w regulacji niż tradycyjne firany czy zasłony, a przy okazji ciekawiej się prezentuje. Rolety rzymskie to doskonałe połączenie estetyki i funkcjonalności. Utrzymanie ich w czystości jest wyjątkowo proste, ponieważ bez problemu można je zdjąć i przeprać. Użytkownik ma możliwość ustawienia ich w połowie czy trzech czwartych okna albo całkowitego uniesienia ich w górę. Dzięki temu rozwiązaniu możemy wpuścić do pomieszczenia dowolną ilość światła. Rolety rzymskie tworzą we wnętrzu intymną atmosferę, jednocześnie nie blokując całkowicie dopływu słońca.

Na co zwracać uwagę, kupując roletę rzymską?

W sklepach dostępne są różne rodzaje rzymskich rolet. Pierwszą kwestią, nad którą należy się zastanowić, jest wybór między roletami gotowymi i na wymiar. Te pierwsze rzadko kiedy dobrze dopasowują się do rozmiarów okna. Dużo lepszą opcją są więc rolety rzymskie na wymiar - sklep.mardom.com.pl/mini-roleta-rzymska – przygotowane specjalnie dla indywidualnego klienta, doskonale dostosują się do wysokości i szerokości okien. Inna ważna sprawa podczas zakupu rolety rzymskiej to materiał. Lekki, przepuszczający światło dobrze sprawdzi się w salonie – pomieszczenie będzie dzięki niemu jasne i odpowiednio naświetlone. Do sypialni warto za to wybrać materiały grubsze, cięższe, nie przepuszczające promieni słonecznej – tego rodzaju tkaniny zapewnią nam intymność oraz zagwarantują bezpieczny sen. W razie potrzeby odetniemy w pokoju dopływ światła i będziemy mogli spokojnie odpocząć.