Jak dziś urządza się wnętrza - popularność krzesła Ludwik XVI

2017-03-25

Charakterystycznym trendem w urządzaniu wnętrz od kilku lat jest wstawianie starodawnych mebli. Rzecz jasna, nie są to w zasadzie nigdy faktycznie wielowiekowe meble, lecz ich rekonstrukcje wykonane w naszych czasach. Wśród tego typu mebli na uwagę zasługują niewątpliwie między innymi te, nazywane meblami w stylu Ludwika XVI.

Mieszanie stylów

Warto zauważyć, że dzisiaj w urządzaniu wnętrz co chwila łamane jest jakieś tabu. Kiedyś na przykład, jeśli decydowano się na jakiś dany styl, to urządzano w nim wszystkie pokoje i pozostałe pomieszczenia w domu. Dzisiaj, nie dość, że pomieszczenia wykonywane są w różnych stylach, to często także miesza się je w obrębie jednego pokoju.


Idealnym przykładem jest tu na przykład postawienie krzesła Ludwik (krzesła wykonanego w stylu Ludwika XVI) w nowoczesnym pokoju. Pozornie, krzesło w stylu Ludwika XVI w ogóle tam nie pasuje. Jednakże, sprawny projektant wnętrz potrafi tak przekształcić całe wnętrze i dopasować do siebie kolorystycznie wszystkie elementy, że starodawne krzesło Ludwik XVI stanie się niezastąpionym elementem nowoczesnego wnętrza.

Jak wygląda krzesło Ludwik XVI?

Jeśli chodzi o wygląd tego krzesła to jest ono idealnym przykładem stylu Ludwika XVI. Oznacza to, że podobnie jak większość mebli produkowanych w epoce Ludwika XVI jest ozdabiane Markieterią. Co więcej, posiada ono również mniej lub więcej wstawek ze złota i z brązu. Ulokowane są one przede wszystkim w rogach krzesła.