Jakie maty ochronne pod krzesło warto wybrać?

2017-02-15

Profesjonalna mata ochronna pod krzesło, to doskonała propozycja dla tych osób, które nie chcą uszkodzić swojej podłogi. Na naszym rynku znajdziemy fantastyczne maty nie tylko pod krzesła obrotowe, ale również maty pod fotele na kółkach, sprzęt biurowy, czy też różnorodny sprzęt do ćwiczeń.

Nowoczesna mata pod krzesło z poliwęglanu

W Polsce zdecydowanie największą popularnością cieszą się maty wykonane z poliwęglanu. Podkładka ta jest doskonałym zabezpieczeniem nie tylko przed porysowaniem, ale również wytarciem się podłogi, które spowodowane jest nieustannym przemieszczaniem się krzesła wyłącznie w jednym punkcie. 

Dlaczego akurat mata z poliwęglanu

Pod krzesło mata jest doskonale przejrzysta i co najważniejsze bezzapachowa. Warto rozglądać się przede wszystkim za matami, które wykonane są z poliwęglanu najwyższej jakości z specjalnymi atestami Instytutu Budownictwa. Jeżeli mamy małe dzieci, to warto wybrać również takie maty, które mają bezpiecznie zaokrąglone rogi, które doskonale przylegają do podłoża, dzięki czemu eliminują do minimum ryzyko potknięcia się, czy też skaleczenia. Dużą zaletą mat z poliwęglanu, jest również to, że jest ona w 100% antyalergiczna i co najistotniejsze jest bardzo prosta w utrzymaniu czystości. Maty z polipropylenu charakteryzują się również ogromną odpornością na zmiany temperatur, dzięki czemu nie ulegną zniszczeniu np. pod wpływem bardzo gorącej cieczy.