Okna drewniane

2017-01-29

Okna drewniane kiedyś kojarzyły się z ciągłymi przeciągami i niedostateczną izolacją. Większość osób, które przesiadły się na plastikowe ramy, z pewnością zauważyła, że są o wiele lepszymi izolatorami, lecz jednocześnie owa izolacja jest też dużym minusem. Jak się okazało zbyt duża szczelność okien, zwłaszcza w pomieszczeniach słabo wentylowanych, może prowadzić do skraplania się pary wodnej nie tylko na oknach, ale także na ścianach, co może być skutkiem późniejszych zawilgoceń, a nawet wystąpienia pleśni lub grzyba, co łatwo prowadzi do groźnych zachorowań.


Drewniane okna firmy Witraż są o wiele łatwiejsze w użytkowaniu. Nie trzeba myśleć o dodatkowej wentylacji lub wywietrznikach, ponieważ okna te same w sobie są w pozytywnym sensie minimalnie mniej szczelne, dzięki czemu para wodna nie będzie gromadzona w pomieszczeniach i powietrze będzie zawsze świeższe aniżeli w przypadku okien PCV.


Trzeba również wspomnieć o tym, że drewniane okna jest o wiele łatwiej naprawić, ponieważ nie są w żaden sposób zgrzewane (Tak jak okna PCV) ani nie stanowią jednolitej bryły.


W przypadku remontu elewacji drewniane ramy są naszym wielkim sprzymierzeńcem. Przygotowanie ich do konserwacji czy zwykłego malowania to naprawdę minimalny wysiłek jaki musielibyśmy włożyć przy identycznej pracy przy oknach plastikowych.


Podsumowując okna drewniane wydają się powracać w wielkim stylu z lamusa. Pasują do każdej kompozycji, a odpowiednio wyeksponowane potrafią zrobić duże wrażenie.