Salon w skandynawskim stylu

2017-01-03

Salon urządzony w skandynawskim stylu to fantastyczne połączenie natury z prostotą form i ogromną funkcjonalnością. Są to charakterystyczne cechy skandynawskiego wzornictwa i designu, którzy w ostatnich latach szturmem zdobywa polski rynek. Zamiłowanie do wszechobecnej ekologii przejawia się w tym przypadku głównie w połączeniu naturalnych materiałów z nowoczesnością gwarantującą komfort użytkowania.

Cechy stylu skandynawskiego
Pokoje dzienne, które aranżowane są w stylu rodem z Półwyspu Skandynawskiego to minimalizm, funkcjonalność i prostota form zawarte w jednej aranżacji choćby w postaci bardzo interesujących komód skandynawskich.

Choć taki wystrój można z powodzeniem określić mianem chłodnego to można go znacząco ocieplić np. poprzez umieszczenie w pokoju drewnianych mebli i miękkich oraz przytulnych tkanin w barwach ziemi.


Meble do pokoju dziennego
Warto pamiętać, że meble w tym stylu to nie tylko bardzo prosta forma, ale również daleko posunięta funkcjonalność tak bardzo ceniona przez Szwedów czy Norwegów. Oprócz sofy, stolika kawowego i półek, w tak urządzonych salonach można znaleźć pojemne białe, szare lub pastelowe szafki RTV. Biblioteczki i komody skandynawskie ustawia się z kolei tak, aby nie zagracać wnętrza, które powinno być przestronne i "lekkie".