Cechy stylu skandynawskiego

2016-10-06

Surowość i skandynawski minimalizm

Cechą tego stylu jest prostota i minimalizm - nie powinniśmy na siłę wciskać do pomieszczenia, szczególnie małego, zbyt dużej ilości mebli. Ważna jest przestrzeń, którą uzyskamy dzięki minimalistycznemu umeblowaniu.

Biel i szarość jako kluczowe kolory

Skandynawski styl DutchHouse jest idealnym rozwiązaniem dla niewielkich i ponurych pomieszczeń, ze względu na to, że jasna kolorystyka znacznie powiększy i rozjaśni ponure wnętrza. Można pokusić się o urozmaicenia w postaci dodatków w innych kolorach, jednak tylko w małym stopniu.

Meble i dodatki

Ich zaletą jest duża prostota, a dominującymi materiałami są drewno, futra, wełna i len - bardzo dobrze komponują się z bielą. Modne jest też dekorowanie ścian dużą ilością ramek wypełnionych obrazami i fotografiami, które możemy wykonać samodzielnie. Dzięki temu pomieszczenie nie będzie się wydawało puste pomimo większej przestrzeni. Warto także wzbogacić wnętrze drewnianymi paletami bądź koszami wiklinowymi.

Wygoda i komfort

Pomimo surowości, dzięki odpowiednim dodatkom, wnętrze w stylu skandynawskim będzie przytulne i wygodne. Odpowiednie meble styl skandynawski, koce, poduszki i naturalne bawełniane i lniane elementy połączone z przemyślanym układem gwarantują nam duży komfort i dobre samopoczucie.