Funkcjonalny gabinet - od czego zacząć?

2016-08-03

Gabinet to miejsce specyficzne, łączące w sobie wiele potrzeb jego użytkowników. Oprócz aspektów wizualnych, niemiernie ważne w pierwszych krokach tworzenia gabinetu, są aspekty funkcjonalne, oddzielenie stref pracy od wypoczynku, a także wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań.


Stelaże do biurek - zwiększ przestrzeń

Dostępne na rynku stelaże do biurek pozwalają wyjść poza schemat typowego zestawu biurowego, a więc biurka wraz z komodą w tym samym kolorze i stylu. Dobierając odpowiedniej wielkości blat, możemy dopasować go do wnęk lub niewielkich przestrzeni. Stelaże dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, w formie statywów, nóg lub bardziej wymyślnych kształtów.


Dopasuj styl do swojego charakteru

Nie każdy czuje się dobrze w stylu minimalistycznym, choć to właśnie on króluje w nowoczesnych projektach. Minimum sprzętów na wierzchu nie angażuje nie potrzebnie naszej uwagi, delikatne ozdoby dodają stylu, a gładkie powierzchnie są łatwe w utrzymaniu czystości i estetyki.


Nie oznacza do jednak, że miłośnicy stylu kolonialnego, angielskiego czy retro nie mogą łączyć tych elementów, ostatecznie kierując się funkcjonalnością. Należy pamiętać, że gabinet to przede wszystkim miejsce komfortowej pracy.