Dobra kapa na łózko

2016-07-26

Dobranie odpowiedniej pościeli do łóżka nie jest sprawą łatwą. Na samym początku musimy dobrać pościel do rozmiaru łóżka. Pościel na łóżko 200x220 jest najtrudniej znaleźć, a jeszcze trudniej jest znaleźć taką, która faktycznie będzie pasować. Pościel o wymiarach 200x220 cm  nie zawsze jest taka sama - czasem jest grubsza, czasem cieńsza, czasem niektóre elementy potrafią wystawać. Najtrudniejszy jest dobór kapy, na takie duże łóżko.

Na samym początku musimy sprawdzić, w jakim fasonie kapa jest uszyta. Może się zdarzyć, że kupimy pościel 200x220, a brzegi kapy będą zwisać z łóżka prawie do samej ziemi. Nie oznacza to, że kapa jest za duża, tylko że wybraliśmy zły fason. Dlatego warto najpierw pomyśleć o tym, jakie fasony są dostępne w sprzedaży i jakie nam najbardziej odpowiadają.

Kolejną rzeczą na jaka warto zwrócić uwagę jest materiał. Najlepsze są materiały w stu procentach naturalne takie jak len, bawełna, lub jedwab (o ile kogoś na jedwab stać :)). Najważniejsze jednak jest unikanie materiałów w stu procentach z poliestru, lub mieszanek gdzie poliester jest dominującym składnikiem. Kapa taka już po pierwszym praniu, straci swój kształt i zapewne się zmechaci. Jest to tym bardziej ważne, że taki element pościeli jak kapa na łóżko, kosztować może naprawdę spore pieniądze i warto było by zadbać, aby po pierwszym praniu nie wyrzucać ich w błoto.