Mata pod krzesło - jakie ma właściwości?

2016-07-07

Mata pod krzesło znajduje zastosowanie w miejscach, gdzie podłoga może być narażona na trudne warunki użytkowania. Najwięcej zniszczeń wywołują popularne fotele na kółkach. Nieustanny ruch twardych kółek powodować może przetarcia, co wpływa niezbyt korzystnie na wygląd podłogi, a tym samym i całego wnętrza.

Po pierwsze odporność

Maty pod krzesła są przede wszystkim odporne na zarysowanie i ścieranie. Oczywiście z czasem, w trakcie dłuższego użytkowania mogą pojawić się większe rysy, ale lepsza jest zarysowana mata niż podłoga. Ze względu na zastosowany do ich produkcji poliwęglan maty cechują się wysoką sztywnością i sprężystością. Przylegają doskonale do powierzchni podłogi, a tym samym nie dostaje się pod nie brud.


Po drugie antypoślizgowość

Maty przeznaczone do podłóg twardych są pokryte od spodu warstwą filmu poliuretanowego, co wpływa na zwiększenie współczynnika tarcia maty o podłoże. Jednak należy pamiętać, że warstwa poliuretanowa jest podatna na uszkodzenia natury mechanicznej. Z tego powodu przed jej ułożeniem trzeba dokładnie wyczyścić podłogę, gdyż nawet niewielkie drobiny mogą matę zniszczyć. Z kolei maty do podłóg miękkich posiadają od spodu profil kolcowy - wbijają się w podłoże.