Krzesła z plastiku - hit czy kicz?

2016-04-07
Myśląc o meblach z plastiku wyobrażamy sobie najczęściej popularne, niedrogie komplety ogrodowe. Producenci jednak już dawno rozszerzyli swoją ofertę o wyposażenie wnętrz. Czy warto zakupić krzesła plastikowe do mieszkania?

Posiadają wiele zalet - przede wszystkim najczęściej niewygórowaną cenę. Zachęca to do bliższego przyjrzenia się ofercie i daje możliwość częstych zmian w wystroju bez rujnowania kieszeni. W sklepach znaleźć możemy wiele modeli, które pasować będą zarówno do eleganckiego i szykownego mebla, jak i pokoju zbuntowanego nastolatka. Kolejnym atutem plastikowych krzeseł jest ich lekkość - już nigdy nie będziemy musieli użerać się z masywnymi drewnianymi meblami. Znacznie ułatwia to też i przechowywanie - wystarczy ułożyć jedne na drugich i schować gdzieś w schowku lub garażu. Czyni to z nich idealne krzesła awaryjne - w przypadku odwiedzin niespodziewanych gości lub większej imprezy.

Do minusów mebli z plastiku należy mniejsza trwałość. Ma to znaczenie zwłaszcza, gdy wybierzemy opcję najbardziej ekonomiczną - plastik złej jakości będzie podatniejszy na uszkodzenia i przebarwienia.  Czy plastikowe krzesło w salonie może wyglądać dobrze? Oczywiście że tak! Wystarczy odrobina kreatywności i wpasujemy je w najbardziej wyszukane wnętrze, a efekt będzie szałowy!