Mozaika szklana – cudo pochodzące ze szkła

Wiele rozwiązań dekoracyjnych, stosowanych współcześnie, wydaje się być wciąż powielanych, mimo, iż rynek aranżacyjny oferuje wiele, ciekawych propozycji. Mozaika szklana zdobywa na szczęście coraz większą popularność i decydują się na nią zarówno zachowawczy klasycy, jak i odważni styliści wnętrz, szukający awangardowych dekoracji. Jak powstaje i czy warto korzystać z niej, jako wykończenie mieszkania?

Jedna mozaika – wiele możliwości

Mozaika szklana tworzona jest wedle wielu sztuk dekoratorskich, których efektem jest uzyskanie różnych odsłon tego produktu. Szkło, jako materiał ponadczasowy, od wieków zachwyca swoją elegancją, a wręcz luksusem. Wszędzie, gdzie się pojawia, tam pasuje. Jego specyficzne właściwości pozwalają jednocześnie na wiele obróbek, których efektem może być uzyskanie ciekawych kształtów, kolorów lub faktur. Mozaika szklana z tego sklepu jako pochodna obróbki surowca, który pierwotnie jest transparentny, może być kolorowa, błyszcząca, matowa, a także metalizowana. Proces metalizowania jest bardzo popularny w ostatnich czasach i polega na uzyskaniu na powierzchni szkła – koloru i faktury metali szlachetnych, typu srebro, złoto lub miedź.

Gwiazda na ściance, czyli szklana mozaika

Zastosowanie mozaiki szklanej w aranżacji domu jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ ta, potrafi wzbogacić cały wygląd wnętrza, niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu zostanie ułożona. Najlepiej sprawdza się w kuchniach i łazienkach, z zestawieniem płytek lub tynku. Jeśli jednak, decyzją inwestora, ma swoim wizerunkiem uświetnić salon lub przedpokój, z pewnością nie zawiedzie oczekiwań. Mozaika lubi samotność, ale i towarzystwo – doskonale prezentuje się, położona samodzielnie, ale wśród współtowarzyszy także potrafi się zachować, chociaż niejednokrotnie ich przyćmi, skupiając uwagę gości domu, właśnie na sobie.

Start the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *