Stoły rozkładane – na jaki mechanizm postawić?

stół biały rozkładany

Osoby, które w najbliższym czasie planują kupić nowy stół rozkładany, powinny zwrócić szczególną uwagę nie tylko na jakość wykonania i cenę, ale również ma mechanizm rozkładania, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Producenci mebli korzystają z kilku różnych mechanizmów, dlatego też warto bliżej im się przyjrzeć.

Na jaki mechanizm warto postawić?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście stoły rozkładane z pełnym blatem. Modele te jak sama nazwa wskazuje posiadają lity blat, a wkładki lub dostawki można zamontować za pomocą specjalnych wsporników drewnianych. Dostępne są także modele w których to wkładki chowane są w szufladach na końcach stołu. Mechanizm rozłożenia się dostawki polega na wykonaniu jednego prostego ruchu.

Stoły z dzielonym blatem

W mebel4u można znaleźć również stoły rozkładane z dzielonym blatem. Modele tego typu mogą rozsuwać się nie tyko synchronicznie, ale również asynchronicznie. W tym pierwszym przypadku wystarczy rozsunąć jedną część blatu. Wykonuje się to przy pomocy specjalnych prowadnic. Jeżeli chodzi o przeciwległą część blatu to jest ona rozsuwana automatycznie. Mechanizm rozsuwania jest bardzo prosty i bezpieczny. Stoły z rozsuwanym blatem przeważnie wyposażone są w stałą oskrzynię, w której to można schować dostawki. Przy mechanizmie asynchronicznym prowadnice działają oczywiście niezależnie względem siebie.

Start the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *