Jaki kredens wybrać obecnie

Jeśli chodzi o takie meble jak kredensy, to każdy je zna, bo od wielu lat pojawiały się na rynku i żaden dom bez nich jeszcze kilkanaście lat temu nie miał racji bytu. Były bardzo modne i popularne. Spotykało się nie tylko w kuchni, ale także i w salonach czy jadalniach.

Kredens pokojowy i kuchenny kiedyś

Kiedyś kredens kuchenny służył do wszystkiego, bo był zamiennikiem zestawów meblowych kuchennych. Musiał więc być bardzo pojemny, koniecznie z dużą nadstawką i dość pokaźnym blatem do przygotowywania posiłków. Jeśli chodzi o kredensy pokojowe, to jeszcze kilka lat temu były to klasyczne zamienniki komody i przechowywało się w nich ubrania, dokumenty, a także na wierzchu kładło rozmaite ozdoby. Tym sposobem był to mebel wszechstronny.

Modny i nowoczesny kredens

Obecnie jeśli chodzi o kuchnię, nowoczesny kredens pełni funkcję bardziej ozdobną, bo możemy do niego schować wszystkie ozdoby, a oszklenie powoduje, że są doskonale widoczne. jednak już raczej nie przechowuje się tam produktów spożywczych i o wiele częściej można je zobaczyć w jadalni, aby w nim przechowywać np zastawę czy różnego rodzaju kubki i szklanki. Często służy także jako barek.

Pokojowe kredensy w wersji nowoczesnej, to raczej komoda w stylu retro i prezentuje się bardzo klasycznie, pasując do stylu skandynawskiego, który jest bardzo modny. Warto się na niego zdecydować, bo dodaje bardzo przyjemnego powiewu dawnych lat, a także dzięki wysokim jak na komodę nóżką, możemy zaobserwować bardzo niecodzienny charakter.

Start the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *